Zamknij

Duża zmiana na popularnych lotniskach. Nie będzie można naciągać pasażerów w sklepach i restauracjach

20.05.2022 14:23
Lotnisko w Nowym Jorku
fot. Shutterstock

Trzy znane amerykańskie lotniska zamierzają wprowadzić nowe zasady dotyczące cen obowiązujących w restauracjach i sklepach, które znajdują się na ich terenie. W ten sposób zadbają o to, aby tego typu punkty usługowe nie naciągały pasażerów.

Jakiś czas temu informowaliśmy was o zmianie, jaką zdecydowały się wprowadzić lotniska w Europie. 16 maja zniesione zostały restrykcje w portach lotniczych i samolotach realizujących trasy w UE. Nowe zasady z pewnością przypadły do gustu wszystkim turystom, którzy mieli już dosyć noszenia maseczek ochronnych w trakcie podróżowania.

Na tym nie koniec dobrych wiadomości, choć te, które przekażemy, nie będą dotyczyły pandemii koronawirusa. Otóż okazuje się, że trzy popularne lotniska w Stanach Zjednoczonych chcą wprowadzić nowe wytyczne dotyczące cen w restauracjach i sklepach, jakie się tu znajdują. W ten sposób zamierzają walczyć z naciąganiem pasażerów i z bardzo wysokimi kwotami, jakie zwykle muszą uiścić, jeśli chcą coś kupić w takich miejscach.

Duża zmiana na popularnych lotniskach. Nie będzie można naciągać pasażerów w sklepach i restauracjach

Jak podaje portal Fly4free, operator lotnisk JFK, Newark oraz LaGuardia, czyli trzech portów znajdujących się w okolicach aglomeracji Nowego Jorku, zamierza wprowadzić nowe wytyczne, które zapobiegną naciąganiu pasażerów na zbędne wydatki.

Port Authority wydało zalecenia, jak mają być wyznaczane ceny na wyżej wymienionych popularnych amerykańskich lotniskach. Najprościej ujmując, mają być one podobne do tych, jakie obowiązują w restauracjach oraz w sklepach w innych miejscach - np. w mieście. Pracownicy lotnisk mają kontrolować w tej kwestii najemców. Ceny mogą się różnić od tych, jakie spotkamy w samym Nowym Jorku, o maksymalnie 10 proc. z korzyścią dla właścicieli punktów na lotnisku.

Co ciekawe, do zmiany wytycznych przyczyniła się jedna sytuacja, jaka miała miejsce na nowojorskim lotnisku LaGuardia jakiś czas temu. Pewien podróżnik chciał się bowiem napić tu piwa i zapłacić za nie... 27 dolarów (obecnie ponad 118 zł). Zdjęcie rachunku opublikował w sieci i wywołał burzę.

Myślicie, że takie same zasady wejdą w życie także w Europie i na innych kontynentach?

Źródło: Fly4free