Zamknij

EasyJet likwiduje darmowy bagaż podręczny. Popularna tania linia wprowadza nową opłatę

02.12.2020 09:17
Bagaż
fot. Shutterstock

EasyJet zmienia zasady dotyczące bagażu podręcznego. Od 10 lutego 2021 roku pasażerowie będą mogli bezpłatnie zabrać na pokład samolotu tylko mały plecak czy torebkę. Za większy bagaż podręczny trzeba będzie dopłacić. 

EasyJet w ostatnim czasie był jedną z niewielu tanich linii lotniczych, które oferowały korzystną dla pasażerów politykę bagażową. Wizzair i Ryanair już dwa lata temu zrezygnowali z darmowego dużego bagażu podręcznego. Teraz w ślad za nimi podąży również popularny, brytyjski przewoźnik easyJet

EasyJet rezygnuje z darmowego bagażu podręcznego

Od 10 lutego 2021 roku pasażerowie easyJet będą mogli bezpłatnie wnieść na pokład jedynie plecak, torebkę czy malutką walizkę o wymiarach nieprzekraczających 45x36x20 cm. Co ważne, tak jak do tej pory, nie obowiązuje limit kilogramowy, ale mały bagaż musi się zmieścić pod siedzeniem przed nami. 

EasyJet zaznacza, że większy bagaż podręczny (o wymiarach 56x45x25 cm) mogą zabrać na pokład osoby, które wykupią miejsce z większą przestrzenią na nogi (Extra Legroom), a także pasażerowie, którzy wykupią taryfę elastyczną - tzw. easyJet Flexi.

Aby zabrać na pokład większą walizkę, można wykupić również usługę Hands Free, która kosztuje ok. 7 funtów za odcinek lotu. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku tej usługi bagaż trzeba nadać na lotnisku, jeszcze przed kontrolą paszportową. 

Zobacz także

Brytyjski przewoźnik przypomina, że jeszcze przed wejściem do samolotu wszystkie bagaże będą mierzone. Jeśli okaże się, że nasz plecak będzie większy od ustalonych wymiarów, linia nada go do luku bagażowego i zostaniemy obciążeni dodatkową opłatą.

Podkreślono jednocześnie, że do czasu wprowadzenia zmian, czyli przed 10 lutego, obowiązują dotychczasowe, "stare" zasady dotyczące bagażu podręcznego w easyJet. Zgodnie z nimi pasażerowie mogą bezpłatnie zabrać jeden bagaż o wymiarach nieprzekraczających 56x45x25 cm. Nie obowiązuje limit kilogramowy – pasażer powinien być jednak w stanie samodzielnie schować bagaż do schowka nad głową. 

Źródło: Fly4free.pl, easyJet