Zamknij

Egipt łagodzi obostrzenia pandemiczne. Turyści nie będą musieli wykonywać testu na koronawirusa

20.06.2022 13:13

Jeden z ulubionych wakacyjnych krajów Polaków znosi obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Tym razem mowa o Egipcie, który z pewnością będzie celem urlopów wielu turystów z całego świata. Zobaczcie, jakie zasady obowiązują tu teraz przy wjeździe.

Egipt
fot. Shutterstock

Przed wakacjami 2022 coraz więcej państw decyduje się na złagodzenie restrykcji pandemicznych. Sezon urlopowy może przynieść w tym roku powrót turystyki do normalności, a dla wielu rejonów jest to szansa także na duży zarobek i zasilenie gospodarki krajowej.

Chwilę temu o poluzowaniu restrykcji poinformowała Tajlandia, a teraz dołącza do niej inny popularny turystyczny kraj, czyli Egipt. Zobaczcie, jakie zasady będą tu teraz obowiązywały przy wjeździe.

Egipt łagodzi obostrzenia pandemiczne. Turyści nie będą musieli wykonywać testu na koronawirusa

Egipt to kolejne państwo, które łagodzi właśnie obostrzenia pandemiczne. Turystów z pewnością ucieszy ta informacja, gdyż jest to chętnie wybierany przez nich kierunek na wakacje. Nie dość, że jest tu dużo zabytków i atrakcji do odwiedzenia, można też korzystać z ciepłych mórz oraz wysokiej temperatury i słońca.

Do tej pory przyjezdni musieli legitymować się w Egipcie zaświadczeniem o zaszczepieniu przeciw COVID-19, o przechorowaniu lub też o uzyskaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Teraz ta zasada przestaje obowiązywać. Oznacza to tyle, że do kraju można wjechać bez przeszkód.

Co ciekawe, dotyczy to zarówno osób zaszczepionych, jak i niezaszczepionych. Zmiany weszły w życie już 17 czerwca. Tym samym jeden z ostatnich urlopowych krajów zniósł restrykcje i można tu bez problemu przyjechać na wakacje.

Skusicie się w tym roku na urlop w Egipcie?

Źródło: Fly4free

ZOBACZ TAKŻE: Wakacje 2022 bez restrykcji. Do których krajów wjedziemy bez szczepienia i testu? [LISTA]

loader