Zamknij

Egipt wprowadza cenę minimalną za nocleg w hotelach. Zmiany od 1 listopada 2021

17.08.2021 11:57
Egipt wprowadza cenę minimalną za nocleg w hotelach. Zmiany od 1 listopada 2021
fot. SHUTTERSTOCK

Pod koniec 2021 roku w Egipcie mają zacząć obowiązywać ceny minimalne za nocleg w 4 oraz 5-gwiazdkowych hotelach. Ma to zapewnić wysoką jakość usług i chronić właścicieli obiektów przed nieuczciwą konkurencją.

Jak podaje rp.pl za rosyjskim portalem tourdom.ru, który powołuje się na wypowiedź ministra turystyki Egiptu podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych, stawki minimalne za nocleg w hotelach mają zacząć obowiązywać od 1 listopada 2021.

Egipt wprowadza cenę minimalną za nocleg w hotelach

Cena minimalna za nocleg obowiązywać będzie jedynie w 4 oraz 5-gwiazdkowych hotelach i ma wynosić odpowiednio 28 i 40 dolarów. To równowartość około 109 i 155 zł. Określenie minimalnej stawki ma przede wszystkim zapewnić wysoką jakość usług. Ponadto ma chronić właścicieli obiektów noclegowych przed nieuczciwą konkurencją innych przedsiębiorców, którzy oferują niskie ceny za pobyt w hotelu, znacznie obniżając przy tym poziom usług.

Jak na razie szczegółowe informacje na temat wprowadzenia minimalnej ceny za nocleg w hotelach w Egipcie nie są jeszcze znane. Nie wiadomo zatem, czy nowe stawki będą obowiązywać jedynie klientów, którzy pobyt zarezerwują bezpośrednio, czy dotyczyć będą również umów z biurami podróży. Prawdopodobnie szczegóły na ten temat pojawią się już wkrótce.

RadioZET.pl/rp.pl