Zamknij

Spędzali wakacje w luksusowym 5-gwiazdkowym hotelu. 47 turystów trafiło do szpitala

04.11.2021 09:18
Hurghada, Egipt
fot. Shutterstock

Kilkudziesięciu turystów, którzy spędzali wakacje w 5-gwiazdkowym hotelu w Egipcie, trafiło do szpitala z objawami zatrucia pokarmowego. Sprawą zainteresowała się policja i prokuratura. Zatrzymano trzech pracowników hotelu, a sam obiekt został zamknięty i może stracić licencję. 

Jak poinformował portal ABC News, do zdarzenia doszło w 5-gwiazdkowym AMC Royal Hotel położonym w Hurghadzie nad Morzem Czerwonym. W miniony weekend spora grupa turystów po zjedzeniu posiłku zaczęła skarżyć się na dolegliwości żołądkowe. 47 osób trafiło do szpitala i stwierdzono u nich zatrucie pokarmowe. 

Egipt. 47 turystów zatruło się w hotelu

Jak informują lokalne media, wśród poszkodowanych turystów było 29 Rosjan, 14 Estończyków i czterech obywateli Czech. Według wstępnie przekazanych informacji wypoczywającym w egipskim hotelu gościom zaszkodziło najprawdopodobniej jedzenie, ale informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone. 

Egipska Federacja Izb Turystycznych przekazała, że stan zdrowia pacjentów jest stabilny i nie zagraża życiu. W oświadczeniu dodano, że na hotel zostaną nałożone wysokie kary. Oprócz tego luksusowemu obiektowi grozi zamknięcie oraz cofnięcie koncesji za nieprzestrzeganie wymogów sanitarnych dotyczących żywności, napojów i usług.

W związku z tym, że problem zatrucia dotyczył dużej grupy turystów, sprawą zainteresowały się policja i prokuratura. Zatrzymano zastępcę dyrektora ds. żywności i napojów, hotelowego eksperta ds. jakości oraz szefa kuchni. Pracownicy w ciągu najbliższych dni złożą zeznania w tej sprawie. Oskarżeni od początku odrzucali zarzuty, że mieliby intencjonalnie narazić zdrowie i życie gości hotelowych.

W egipskim obiekcie przeprowadzono już inspekcję. Pobrano próbki z hotelowego jedzenia i zbadano trzy różne źródła wody. Wyniki śledztwa zostaną uwzględnione w raporcie. Obiekt jest obecnie zamknięty i może całkowicie stracić licencję. 

Źródło: euronews.com, abcnews.go.com, gazeta.pl