Zamknij

Egzotyczne wyspy otworzą się na turystów. Wszystko dzięki udanemu programowi szczepień

07.09.2021 13:24
Fidżi
fot. Shutterstock

Fidżi od wielu miesięcy pozostawało zamknięte dla turystów. Jednak już niebawem się to zmieni. Władze wyspiarskiego podjęły decyzję o odmrożeniu turystyki. Jest to możliwe dzięki temu, że 100 proc. osób związanych z tą branżą otrzymała szczepienia przeciw COVID-19.

Fidżi to państwo wyspiarskie, położone w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego na wschód od Vanuatu, zachód od Tonga i południe od Tuvalu. Zamieszkuje je ok. 890 tys. osób. Od wielu miesięcy region ten pozostaje niedostępny dla turystów w celu ochrony zdrowia i życia obywateli przed koronawirusem.

W ostatnim czasie rząd wraz z przedstawicielami tutejszej branży turystycznej pracują nad możliwością odmrożenia tego sektora. I wygląda na to, że już niebawem to nastąpi. Okazuje się, że już w grudniu będzie można się tu wybrać na urlop.

Fidżi otworzy się na turystów. Wszystko dzięki udanemu programowi szczepień

Kolejne egzotyczne państwo przymierza się do wpuszczenia na swoje terytorium zagranicznych turystów. Tym razem mowa o gorącym Fidżi, które przez wiele miesięcy pozostawało zamknięte. W ten sposób władze kraju chroniły obywateli przed zachorowaniem na COVID-19.

Okazuje się, że już niedługo wyspiarski kraj podejmie pierwszych zagranicznych gości. Odmrażanie turystyki rozpocznie się w grudniu i jest możliwe dzięki temu, że 100 proc. osób z branży zostało zaszczepionych przeciw koronawirusowi.

W tym regionie zostaną wprowadzone specjalne protokoły, które ułatwią podróżnym poruszanie się po Fidżi.

Protokoły, które wprowadziliśmy, zapewnią bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Chcemy, aby ludzie czuli się bezpiecznie przyjeżdżając na Fidżi - powiedział Travel Pulse Brent Hill, dyrektor generalny Tourism Fiji, cytowany przez WP.

Protokoły będą wystawiane zarówno dla osób zaszczepionych na COVID-19, jak i dla tych, którzy przed wyprawą wykonają test. Będą one także weryfikowały, czy przyjezdni mają wykupione niezbędne ubezpieczenie na COVID-19. Ma ono pokrywać koszty ewentualnych pobytów w szpitalu i kwarantanny.

Warto dodać, że na razie planowane jest "otwarcie" tylko niektórych wysp, a także hoteli. 50 proc. z nich ma podejmować turystów. Jeżeli jesteście zainteresowani wakacjami w raju, już teraz możecie je zarezerwować.

Źródło: WP Turystyka