Zamknij

10 tys. zł pensji i przeprowadzka do Dubaju. Emirates szuka pracowników w Polsce

18.05.2022 09:20
Stewardesa w Emirates
fot. Shutterstock

Linia Emirates, uznawana za jedną z najbardziej luksusowych na świecie, po raz kolejny poszukuje w Polsce kandydatów na stewardów i stewardesy. Spotkania rekrutacyjne odbędą się jeszcze w tym miesiącu w Warszawie. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby zdobyć wymarzoną pracę w przestworzach? 

Po stopniowym znoszeniu pandemicznych obostrzeń na całym świecie, odżywa również ruch lotniczy. Przewoźnicy, planując zwiększenie liczby rejsów i licząc na powrót pasażerów, zaczęli ponownie rekrutować załogę pokładową. Tak też jest w przypadku linii Emirates. W ramach podróży z Australii do Wielkiej Brytanii zespoły rekrutacyjne dubajskiej linii odwiedzą wiele europejskich miast, w tym również Warszawę. Spotkania rekrutacyjne w stolicy Polski odbędą się 29 i 30 maja. 

– Odkąd w listopadzie rozpoczęliśmy rekrutację personelu pokładowego, widzimy ogromne zainteresowanie wśród kandydatów – powiedział Abdulaziz Al Ali, wiceprezes wykonawczy ds. zasobów ludzkich w Emirates Group.

Praca w Emirates. Jakie są wymagania i warunki?

Jakie kryteria muszą spełnić kandydaci, aby dołączyć do załogi pokładowej linii Emirates? Jak podano na stronie internetowej przewoźnika, wymagana jest ukończona szkoła średnia, biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie oraz minimum 160 cm wzrostu. Istotne w pracy personelu pokładowego są również pozytywne nastawienie, otwartość na międzynarodowe środowisko i brak tatuaży w widocznych miejscach. 

Co więcej, mile widziane są osoby, które mają doświadczenie w hotelarstwie lub obsłudze klienta.

Ale to nie wszystko. Oprócz konkretnych oczekiwań dotyczących umiejętności, doświadczenia czy wyglądu, praca dla luksusowej linii lotniczej wymaga też przeniesienia się do Dubaju. Przewoźnik zapewnia jednak darmowe zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie. 

Posłuchaj podcastu

Na jakie zarobki może liczyć personel pokładowy Emirates? Początkowo można liczyć na wynagrodzenie ok. 10 tys. zł miesięcznie, od którego nie trzeba odprowadzać żadnych podatków. Kwota ta wzrasta wraz ze stażem pracy czy liczbą godzin spędzonych na obsłudze pasażerów w wyższych klasach podróży. Zapewniony jest też pełny pakiet pracowniczy, bezpłatny transport do/z pracy i ubezpieczenie medyczne.

Spotkania rekrutacyjne mają odbywać się w 30 miastach. Wszyscy kandydaci powinni przynieść ze sobą wydrukowane CV w języku angielskim, aktualne zdjęcie i dyplom z ostatniej ukończonej szkoły.

– Chociaż część procesu aplikacyjnego odbywa się online, zawsze staramy się spotkać z naszymi kandydatami osobiście, kiedy tylko jest to możliwe, i dlatego nasz zespół Talent Acquisition odbędzie w ciągu najbliższych 6 tygodni podróż po 30 miastach, dzięki temu będzie mógł ocenić potencjalnych kandydatów – podsumował wiceprezes wykonawczy ds. zasobów ludzkich w Emirates Group.

Źródło: Emirates, Rynek Lotniczy, Wp