Zamknij
Abyssus, Energylandia
6 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe

Energylandia w tym roku otworzy kolejną, szóstą już strefę  – Aqualantis. Jedną z największych atrakcji będzie rollercoaster Abyssus, który w zaledwie kilka sekund rozpędzi się do prędkości 100 km/h. Co więcej, w czasie jazdy po ponad 1,3-kilometrowej trasie zagwarantuje liczne inwersje, efekty nieważkości i aż dwukrotne przyspieszenie. Ale to tylko jedna z wielu zaplanowanych atrakcji. 

Aqualantis to najnowsza strefa Energylandii, której otwarcie zaplanowano w tym roku. Nowa część parku stylizowana jest na starożytne zatopione miasto i zajmie powierzchnię 6 ha. Jakie atrakcje będą czekały na miejscu? 

Rollercoaster Abyssus pojedzie z prędkością do 100 km/h

Prawdziwą "gwiazdą" strefy Aqualantis ma być rollercoaster Abyssus. Jego budowa była nie lada wyzwaniem, bo składa się on z 90 500 elementów. To mniej więcej tyle ile zostałoby wykorzystanych, gdyby zbudować pięć wieży Eiffla. Moc tego rollercoastera porównywalna jest z silnikami siedmiu bolidów Formuły 1.

Do Abyssusa może wsiąść jednocześnie 16 osób. Nie wjedziemy kolejką powoli na górę, bo tradycyjny wyciąg zastąpiono tutaj wystrzałem elektromagnetycznym. Na torze startowym kolejka rozpędza się w kilka sekund do prędkości 100 km/h i zawozi na wysokość 38 metrów. 

Podczas przejazdu Abyssusem po imponującym torze o długości 1,3 m czekają nas 4 spektakularne inwersje, liczne zakręty, szybkie zmiany poziomów, a co za tym idzie - znaczne przeciążenia i efekty nieważkości. W połowie trasy wagoniki zostaną dopędzone raz jeszcze. A to wszystko w otoczeniu małych jezior, stawów i wodotrysków. 

ZOBACZ TAKŻE:  Parki rozrywki w Polsce. 10 najlepszych miejsc na wyjazd z rodziną

Energylandia. Nowa strefa Aqualantis z 10 atrakcjami

Strefa Aqualantis  ma nawiązywać do starożytnego Atlantis, miasta całkowicie zalanego przez olbrzymią falę. Ruiny metropolii niedawno odnaleźli odkrywcy, którzy zbudowali stację pomp, by odpompować wodę. Jej odwzorowanie można znaleźć w rollercoasterze Abyssus. Uliczki w tej strefie również będą stylizowane na starożytną, morską krainę.

Jakie inne atrakcje będą czekały w nowej strefie? Na przykład Light Explorer, czyli rodzinny boomerang rollercoaster w formie kolejki, która jedzie po torze w jedną stronę, a następnie wraca tyłem do kierunku jazdy. Kolejna nowa atrakcja to Grotto Expedition, czyli ekspedycja łodziami widokowymi, których trasa wiedzie wśród tajemniczych jaskiń i położonej poza miastem wspaniałej lagunie.

Energylandia pamięta również o najmłodszych gościach parku. Będą oni mogli zostać m.in. strażakami gaszącymi pożar w nowej krainie (Burning Engine) i wsiiąść do karuzel stylizowanych na małe łodzie podwodne (Submarine Dive). W Aqualantis znajdziemy również Water Works - wodny plac zabaw, a także karuzele interaktywne – Stormy Ship i Magic Pump

Dla tych, którzy najlepiej czują się na lądzie, ale lubią oszałamiające pokazy, Energylandia przygotowała kaskaderskie pokazy Aquajump, czyli akrobatyczne skoki do wody z wysokiej wieży.

W nowej części będzie można również przejechać się Tidal Wave Twister’em. To Disco Coaster, czyli wirujący talerz, który podobnie jak w tańcu przemieszcza się po krótkiej trasie, poruszając przy tym lekko w górę i w dół.

W przyszłości obiekt ma zajmować obszar aż 200 hektarów. Wśród planów jest między innymi rozbudowa o kolejne krainy tematyczne, a w nich nowe rollercoastery. Ponadto pojawi się również wiele innych atrakcji, kryty park wodny, restauracje, a także hotel.