Zamknij

Największy odkryty aquapark w Polsce już otwarty. Energylandia zaprasza do nowej atrakcji

06.07.2021 12:06

Energylandia przygotowała kolejne atrakcje dla swoich gości. Otwarto największy odkryty aquapark w Polsce, który mierzy blisko 5 ha powierzchni. Do dyspozycji odwiedzających jest 19 różnego typu zjeżdżalni. 

Aquapark Energylandia
fot. Energylandia/Materiały prasowe

Funkcjonujący dotychczas Water Park, w skład którego wchodziła część basenowa Big Milk Water Park o powierzchni 7600 m2 oraz część ze zjeżdżalniami wodnymi Tropical Fun o powierzchni 19 400 m2, został powiększony o nowy moduł Exotic Island, który mierzy 19 500 m2. 

Exotic Island. Największy odkryty aquapark w Polsce

Jakie atrakcje oferuje nowa część parku wodnego Energylandii? Funky Monkey, czyli tropikalny plac zabaw, to duży kompleks zjeżdżalni wodnych oraz niewielkich zabawek dla dzieci i młodzieży. W instalacji zaprojektowano 5 zjeżdżalni i armatki wodne.

Na wspomnianej konstrukcji goście będą mogli zjeżdżać z wysokości wynoszącej aż 12 metrów. Poza zjeżdżalniami przygotowane tam również armatki wodne, wylewki oraz duże i małe wiaderka. 

Tropical Pools to kolejna odsłona Exotic Island, dzięki której łączna liczba basenów w Energylandii wzrosła do pięciu, a ich głębokość sięga od 20 do 140 cm. Powierzchnia wszystkich basenów wynosi teraz 5590 m kw.

Dodatkową atrakcją dla miłośników słonecznego wypoczynku jest piaszczysta plaża mieszcząca aż 4000 leżaków. Cały aquapark po powiększeniu zajmuje powierzchnię ponad 46000 m kw., czyli niemal 5 hektarów.

Jeden bilet wstępu do Energylandii obejmuje wszystkie atrakcje w całym parku – również w orzeźwiającej strefie wodnej.

W roku Energylandia otworzyła też szóstą strefę  – Aqualantis. Jedną z największych atrakcji jest rollercoaster Abyssus, który w zaledwie kilka sekund rozpędzi się do prędkości 100 km/h. Co więcej, w czasie jazdy po ponad 1,3-kilometrowej trasie zagwarantowane są liczne inwersje, efekty nieważkości i aż dwukrotne przyspieszenie. Moc tego rollercoastera porównywalna jest z silnikami siedmiu bolidów Formuły 1.

loader