Zamknij

Escape room… w nocnym pociągu. Pasażerowie mają 13 godzin na rozwiązanie zagadki

Nina Czochara
11.12.2017 12:34

Zapowiada jedna z najdłuższych gier typu escape room. Wszystko będzie się działo w nocnym pociągu fińskich kolei. Na rozwiązanie mrocznej zagadki, opartej na kryminale Agathy Christie, będzie aż 13 godzin. To tyle, ile trwa podróż ekspresem z Helsinek do Rovaniemi, na koło biegunowe.

Escape room… w nocnym pociągu. Pasażerowie mają 13 godzin na rozwiązanie zagadki
fot. Flickr

Popularne escape room to zespołowa gra, której uczestnicy mają za zadanie rozwiązać serię zagadek, by wydostać się z pomieszczenia. Tym razem pełna tajemnic gra odbędzie się w nocnym pociągu fińskich kolei. Do udziału w „escape train” zgłosiło się ponad 2,5 tys. osób, ale dostępnych jest tylko 8 miejsc. 

Pociąg z Helsinek do Rovaniemi odjedzie 13 grudnia wieczorem i dotrze do celu następnego dnia rano po pokonaniu prawie 1000 kilometrów. Pasażerowie będą mieć na rozwiązanie zagadki całą trasę, czyli 13 godzin.

Gra zostanie zorganizowana w momencie, kiedy w fińskich kinach będzie emitowana najnowsza wersja produkcji „Morderstwo w Orient Expressie”. Tajemniczą zbrodnię, bazującą na kryminale Agathy Christie, gracze mają rozwiązywać w dwóch drużynach.

Jedną z grup będzie kierował fiński aktor teatralny, Riku Nieminen, który ma także doświadczenie w improwizowaniu różnego rodzaju scenek z telewizyjnego programu satyrycznego. Kapitanem drugiej drużyny będzie pisarka Katleena Kortesuo – miłośniczka gier typu escape room, dla której podróż pociągiem będzie także materiałem do pracy nad kolejną książką.

W fińskim pociągu, określanym często „Ekspresem św. Mikołaja”, dla uczestników escape roomu będą przeznaczone dwa wagony. Zmagania podczas gry będzie można śledzić na profilu społecznościowym fińskich kolei. Pozostałą część pociągu mają zajmować zwykli pasażerowie.

___

RadioZET.pl/NC