Zamknij

Kolejna linia lotnicza kasuje połączenia z Polski. Loty wrócą dopiero za kilka miesięcy

04.07.2022 12:28
Eurowings, odwołane loty
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Linia Eurowings podjęła decyzję o zawieszeniu na kilka miesięcy dwóch połączeń z polskich lotnisk – Wrocławia i Krakowa. Jednocześnie europejski przewoźnik zmniejszy o połowę częstotliwość niektórych lotów w lipcu i sierpniu. Pasażerowie muszą przygotować się na utrudnienia. 

Cięcia w siatce lotów Eurowings są częścią ograniczeń i zakłóceń, które w ostatnim czasie ogłosiła grupa Lufthansa. Jak informowaliśmy pod koniec czerwca, popularna linia musiała anulować 3 tys. lotów po Europie. Przewoźnik chciał w ten sposób walczyć z chaosem panującym na wielu lotniskach w Europie i pomóc uniknąć pasażerom stania w gigantycznych kolejkach. 

Okazuje się, że zmiany w rozkładzie lotów niemieckiej linii dotkną również pasażerów z Polski. 

Eurowings anuluje loty z Wrocławia i Krakowa

Jak informuje portal Fly4free, w większości przypadków cięcia w Eurowings dotyczą zmniejszenia częstotliwości lotów w lipcu i sierpniu, chociaż kilka tras zostało zawieszonych na dłużej. Dotyczy to również połączeń z polskich lotnisk.

Okazuje się, że 27 czerwca wstrzymano loty ze Stuttgartu do Krakowa oraz z Düsseldorfu do Wrocławia. Pierwsze z połączeń, do Stuttgartu, ma wrócić do siatki lotów po wakacjach, a dokładnie 12 września. Z kolei trasa z Dolnego Śląska do Düsseldorfu pojawi się w rozkładzie dopiero 30 października, czyli już w zimowym rozkładzie.

To nie koniec zmian. Eurowings ograniczył też częstotliwość rejsów na innych połączeniach. W okresie wakacyjnym zostanie zmniejszona liczba lotów z Gdańska do Dusselforfu – w lipcu z 18 do 10 lotów, a w sierpniu – z 18 do 8. Oprócz tego ograniczono liczbę rejsów z Krakowa do Dusseldorfu – z 18 do 10 w lipcu i z 19 do 9 w sierpniu.

Eurowings to kolejny przewoźnik, który zawiesza połączenia z Polski w wakacje. Wcześniej informowaliśmy o linii Jet2.com, która wstrzymała wszystkie połączenia z Krakowa do Wielkiej Brytanii

Przypomnijmy, że obecnie na wielu lotniskach w Europie trwa ogromny chaos. W Amsterdamie, Brukseli, Londynie, Hiszpanii, Portugalii czy Francji pasażerowie stoją w wielogodzinnych kolejkach do bramek bezpieczeństwa, loty są opóźnione lub całkowicie odwoływane. To m.in. efekt braków kadrowych oraz strajków pracowników linii lotniczych i portów, którzy domagają się wyższych wynagrodzeń i lepszych warunków pracy. 

Źródło: Fly4free