Zamknij

Eurowings ogłasza nową trasę z Polski. To idealny kierunek na weekend

16.09.2021 15:40
Sztokholm
fot. Shutterstock

Eurowings chce dalej rozwijać swoją europejską sieć połączeń. Skorzystają na tym również Polacy. Od 29 marca 2022 roku ma wystartować nowa trasa z Gdańska do Sztokholmu. Bilety na to połączenie są już dostępne w sprzedaży.  

Eurowings, czyli niemieckie tanie linie lotnicze, lata na razie z Gdańska do Düsseldorfu. Już niedługo ma się to jednak zmienić. W systemie rezerwacyjnym tego przewoźnika pojawiło się nowe połączenie z Polski, które świetnie sprawdzi się na krótki, weekendowy wypad. 

Eurowings poleci z Gdańska do Sztokholmu

Nowa trasa z Gdańska do Sztokholmu ma wystartować 29 marca 2022 roku. Loty mają być realizowane samolotami typu Airbus A319 dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Na razie bilety na to połączenie są dostępne na cały sezon letni, czyli do końca października 2022 roku. Rejs na tej trasie potrwa 1 godzinę 25 minut.

We wtorki z samolot Eurowings będzie startował z lotniska Sztokholm-Arlanda o godz. 10.40, z lądowaniem w Gdańsku o 12.05. W drogę powrotną uda się o 12.45, by wylądować w stolicy Szwecji o 14.10. Z kolei w soboty wystartuje ze Sztokholmu o 6.50 i  dotrze do Gdańska o 8.15. Lot powrotny zaplanowano o 9.05 z Polski, z lądowaniem w Szwecji o 10.30. 

Na trasie do Sztokholmu Eurowings ma już sporą konkurencję. Z Gdańska do stolicy Szwecji latają już bowiem zarówno Ryanair i Wizz Air – popularne tanie linie oferują codzienne loty na tej trasie. Tak duży wybór przewoźników może sprawić, że ceny na to połączenie będą dla pasażerów naprawdę atrakcyjne. 

Sztokholm: idealny kierunek na weekend w Europie

Sztokholm to stolica Szwecji i największe miasto w kraju położone na 14 wyspach i stałym lądzie. Ze 188 km² powierzchni zaledwie jedną trzecią stanowi teren zabudowany, reszta to szlaki wodne, lasy i parki. Sztokholm może się też pochwalić najczystszym powietrzem ze wszystkich europejskich stolic. W czasie zwiedzania tego miasta koniecznie trzeba uwzględnić Gamla Stan, czyli plątaninę uliczek Starego Miasta, Muzeum Abby oraz wyspę Djurgarden nazywaną „zielonymi płucami miasta”.

Wielbiciele spektakularnych widoków muszą koniecznie dostać się na wieżę telewizyjną Kaknästornet wznoszącą się na wysokość 155 metrów. Oglądana z tego miejsca panorama jest naprawdę wyjątkowa – widać nie tylko miasto, ale również cały Archipelag Sztokholmski.