Zamknij

Ewakuacja pasażerów na lotnisku we Wrocławiu. Powodem pozostawiony bagaż

28.09.2022 12:57

We wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację, że na wrocławskim lotnisku znajduje się pozostawiony bez opieki bagaż. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano niemal 100 pasażerów.

Ewakuacja pasażerów na lotnisku we Wrocławiu. Powodem pozostawiony bagaż
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

O tym zdarzeniu poinformował Nadodrzański Oddział Straży Granicznej na swojej stronie internetowej. Do incydentu doszło we wtorek 27 września na wrocławskim lotnisku.

Zobacz także: Planujesz wyjazd do tego kraju? Jest na liście "sponsorów terroryzmu" i może utrudnić przyszłe podróże

Ewakuacja pasażerów na lotnisku we Wrocławiu. Powodem pozostawiony bagaż

Jak czytamy w komunikacie, funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację, że na terminalu ktoś zostawił czarną, niedużą torbę. Bagaż znajdował się w pobliżu wyjścia z hali przylotów. "Pirotechnicy po oględzinach bagażu i wyznaczeniu strefy bezpieczeństwa, a także po przeanalizowaniu zapisu z kamer uznali, że bagaż ten może stwarzać zagrożenie" - poinformowała SG.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano niemal 100 pasażerów. Ponadto zatrzymano ruch samochodowy na pierwszej i drugiej nitce dojazdowej przed terminalem. Miner-pirotechnik dokładnie sprawdził bagaż. Na szczęście w środku nie znaleziono żadnych niebezpiecznych przedmiotów. W torbie znajdowały się wyłącznie rzeczy osobiste.

W czynności te zaangażowanych zostało 9 funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz 5 pracowników SOL - czytamy w komunikacie SG.

Jak przypominają funkcjonariusze, zaledwie w miniony wtorek (20 września) na lotnisku we Wrocławiu miał miejsce podobny incydent. Wówczas ktoś pozostawił bagaż w jednym ze sklepów znajdujących się w strefie ogólnodostępnej. Była to czarna walizka owinięta folią ochronną.

Po podjęciu wstępnych działań uznano, że może ona stwarzać zagrożenie. W związku z tym zarządzono ewakuację pasażerów z części przylotowej terminala. W międzyczasie pojawił się właściciel czarnej walizki. Okazało się, że bagaż należał do 52-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Zobacz także: Piorun uderzył w samolot. Panika na pokładzie, maszyna musiała awaryjnie lądować

loader

RadioZET.pl/nadodrzanski.strazgraniczna.pl