Zamknij

Podróżniczy raj otworzy granice po niemal 2 latach zamknięcia. Wpuści zaszczepionych turystów

22.11.2021 10:15
Filipiny otworzą granice po niemal 2 latach zamknięcia. Kto będzie mógł wjechać do kraju?
fot. SHUTTERSTOCK

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które planowały polecieć na Filipiny, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała im plany - wkrótce ten podróżniczy raj otworzy granice dla turystów. Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej.

Filipiny to kolejny kraj w Azji, który planuje otwarcie granic. Jakiś czas temu pisaliśmy, że na taki krok zdecydowała się już Tajlandia, a ostatnio także Kambodża. Oba te państwa jednak wpuszczają do kraju wyłącznie zaszczepionych turystów, którzy spełniają określone wymagania. Sprawdzamy, na jakich warunków granice otworzą Filipiny i kto będzie mógł zwiedzić ten podróżniczy raj.

Filipiny otworzą granice po niemal 2 latach zamknięcia. Kto będzie mógł wjechać do kraju?

- Filipiny chcą wkrótce otworzyć swoje granice dla w pełni zaszczepionych turystów pochodzących z krajów z "zielonej listy" - ogłosił w piątek 19 listopada Departament Turystyki tego kraju.

Pod uwagę brane będą wyłącznie szczepionki uznane przez Filipińską Agencję ds. Żywności i Leków lub zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Jeżeli chodzi o wspomniane przed chwilą kraje z "zielonej listy", obecnie znajdują się na niej 44 państwa, w tym Chiny oraz Japonia. Do 30 listopada br. Polska figuruje na żółtej liście krajów ryzyka epidemicznego. 

Pozwolenie na wjazd turystom z "zielonych krajów" lub terytoriów, w których większość populacji jest zaszczepiona i o niskim wskaźniku infekcji, bardzo pomoże w naszych wysiłkach na rzecz odbudowy kraju – powiedziała minister turystyki Berna Romulo-Puyat, cytowana przez portal "CNN Travel".

Data otwarcia granic nie została jednak jeszcze podana. Prawdopodobnie informacje na ten temat zostaną opublikowane już wkrótce.

Zobacz także:  Słowacja zaostrza restrykcje. Wprowadza obostrzenia dla niezaszczepionych przeciw COVID-19

Warto w tym miejscu wspomnieć, że turystyka jest głównym motorem gospodarki tego azjatyckiego kraju. Dwa lata temu odpowiadała za blisko 13 proc. PKB. Wówczas Filipiny odwiedziło około 8 mln podróżnych. W 2020 roku liczba turystów zmniejszyła się aż o 80 proc. 

Od początku pandemii koronawirusa na Filipinach odnotowano ponad 2,8 miliona potwierdzonych przypadków zakażeń i 46 422 zgonów z powodu COVID-19.

RadioZET.pl/edition.cnn.com/wp.pl