Zamknij

Fotograf uchwycił Tatry widziane z woj. łódzkiego. To pierwszy raz w historii

28.10.2021 12:34
Tatry
fot. Shutterstock

Zdjęcie autorstwa Pawła Kłaka trafiło do sieci i od razu wywołało prawdziwą furorę. Dostrzeżenie Tatr z województwa łódzkiego i uchwycenie ich na fotografii zdarzyło się po raz pierwszy w historii. Tylko spójrzcie na ten niezwykły widok.

Wśród miłośników gór nie brakuje pasjonatów fotografii, którzy poświęcają wiele dni w roku na to, żeby zrobić odpowiednie ujęcie swoich ulubionych wierzchołków. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że dwóm artystom z Polski udało się uchwycić na zdjęciu Alpy widziane z naszego kraju. Odległość między punktem, w którym znajdowali się fotografowie, a europejskim pasmem wynosiła aż 280 km.

Wygląda na to, że tym razem udało się pobić kolejny "rekord" w tego typu fotografii. Otóż w ostatnich dniach Paweł Kłak, który chętnie obserwuje góry z daleka, a następnie uwzględnia je w swoich pracach, uchwycił na zdjęciu Tatry widziane z województwa łódzkiego. Dokonaniem pochwalił się w sieci. Internauci są zachwyceni tym widokiem.

Fotograf uchwycił Tatry widziane z woj. łódzkiego. To pierwszy raz w historii

Fotograf Paweł Kłak dokonał 20 października niemal niemożliwego - mężczyźnie udało się zrobić zdjęcie Tatrom widzianym z województwa łódzkiego. Praca została wykonana przez niego 20 października o godzinie 17.27, czyli na kilka minut przed zachodem słońca. Popularne polskie pasmo górskie udało się sfotografować z kamieniołomu na Górze Chełmo, która leży w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim.

Jest to najdalej wysunięty na północ punkt, z którego wykonano zdjęcie Karpat - napisał Kłak pod zamieszczonym przez siebie postem zamieszczonym na Facebooku.

Góra Chełmo to wzniesienie o wysokości 323 m n.pm. Znajduje się ona w odległości ok. 210 km od uchwyconych na zdjęciu wierzchołków - Łomnicy, Durnego Szczytu i Lodowego Szczytu. Do tej pory nikomu wcześniej nie udało się wykonać takiej pracy.

Pod zdjęciami autorstwa Pawła Kłaka pojawiło się mnóstwo komentarzy internautów. Są zachwyceni tym dokonaniem Polaka.

Nieprawdopodobne!

 

Gratulacje.

 

Niesamowita praca - piszą.

Na tym jednak nie koniec sukcesów polskiego artysty w ostatnich dniach. Otóż okazuje się, że kilka dni później wraz z Michałem Skibą i Kamilem Gołębiem uchwycił on na fotografii Tatry widziane z Bramy Opatowskiej znajdującej się na Starym Mieście w Sandomierzu. Tego również wcześniej nie udało się nikomu dokonać.

Mieliście okazję zobaczyć kiedyś Tatry z tak daleka?

Źródło: WP Turystyka/Facebook.com