Zamknij

Jeden z ostatnich krajów w UE znosi obostrzenia wjazdowe. Mogą tu wjechać teraz wszyscy

02.08.2022 10:04

W Unii Europejskiej zostało już niewielu członków, którzy utrzymują obostrzenia pandemiczne. Ostatnio zrezygnowała z nich nawet - nieugięta do tej pory - Francja. Zobaczcie, co się tu zmieniło po 1 sierpnia.

Paryż
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa wciąż trawi świat, ale wiele krajów zdecydowało się zrezygnować z obostrzeń i powoli wracać do normalności. Jest to możliwe m.in. dzięki szczepieniom, na które zdecydowało się wiele osób. Wciąż jednak nie brakuje regionów, w których restrykcje obowiązują lub obowiązywały jeszcze kilka dni temu.

Jednym z takich państw jest... Francja. Władze długo utrzymywały tu surowe zasady wjazdowe, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się patogenu. Teraz jednak luzują obostrzenia. Od 1 sierpnia wiele się tu zmieniło. Jeżeli wybieracie się do kraju nad Sekwaną, koniecznie przeczytajcie.

Francja znosi obostrzenia. Skorzystają na tym wszyscy turyści

Po wielu miesiącach utrzymywania obostrzeń francuskie władze w końcu postanowiły poluzować zasady wjazdu do kraju. Oznacza to tyle, że w końcu wszyscy turyści będą się tu mogli udać bez przeszkód.

Do tej pory warunkiem wjazdu było posiadanie certyfikatu covidowego, który świadczy o zaszczepieniu, przechorowaniu lub też wykonaniu testu na obecność koronawirusa i otrzymaniu negatywnego wyniku.

Teraz zniesiona została konieczność okazywania certyfikatu, co oznacza, że do kraju mogą wjechać wszyscy. Zmiany weszły w życie 1 sierpnia. Przy wjeździe nie są już sprawdzane tego typu dokumenty.

Jak podaje portal Fly4free, nowe zasady obowiązują także na terytoriach zamorskich Francji. W każdej chwili jednak mogą się zmienić.

Jeśli podróżujesz do departamentów i terytoriów zamorskich Francji, od 1 sierpnia 2022 roku również nie musisz okazywać ani paszportu sanitarnego, ani negatywnego wyniku testu. Należy pamiętać, iż zależnie od sytuacji epidemicznej, lokalne władze mogą wprowadzić nowe ograniczenia - podaje polskie MSZ, cytowane przez fly4free.pl.

Wybieracie się do któregoś z tych miejsc?

Źródło: Fly4free

loader