Zamknij

Oto najpopularniejsze miasto nad polskim morzem. Google przygotował ranking

22.07.2022 15:04

Zastanawialiście się, które z polskich nadmorskich miast jest najpopularniejsze wśród turystów? Odpowiedź na to pytanie znalazła marka Google. Przygotowała ona ranking znajdujących się nad morzem miejscowości, o które internauci najczęściej "pytali" wyszukiwarkę w 2021 roku.

Plaża w Gdańsku
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Morze Bałtyckie cieszy się zainteresowaniem turystów o każdej porze roku, jednak to latem odwiedza je najwięcej osób. A która z nadmorskich miejscowości w Polsce jest najbardziej popularna? Google już zna odpowiedź na to pytanie.

Jak podaje portal Wirtualna Polska Turystyka, firma przygotowała ranking na podstawie wyszukiwań internautów z 2021 roku. Którego nadbałtyckiego miasta szukali najczęściej? Koniecznie sprawdźcie.

Gdańsk to najpopularniejsze miasto nad polskim morzem. Znalazło się na szczycie rankingu Google

Google przygotował ranking najpopularniejszych nadmorskich miast w Polsce. Firma opracowała raport na podstawie wyszukiwań użytkowników z 2021 roku. Na pierwszym miejscu znalazł się Gdańsk. Okazuje się, że średnio 135 tys. razy w miesiącu internauci wrzucali tę nazwę w wyszukiwarkę. Jesteście ciekawi, jakie miejscowości jeszcze interesowały turystów?

Okazuje się, że Trójmiasto ma jeszcze jednego swojego reprezentanta w tym zestawieniu - chodzi o... Gdynię. Jak podaje Wirtualna Polska Turystyka, pierwszą trójkę zamyka z kolei znajdujący się w północno-zachodniej części naszego kraju Kołobrzeg. Na 2. i 3. miejscu znalazły się miasta, o które "pytano" aż 90 tys. razy.

Na kolejnych miejscach znalazły się Sopot, Ustka, Władysławowo, Łeba - wszystkie miały po 74 tys. wyszukiwań, a później Hel, Jastrzębia Góra, Międzyzdroje, Ustronie Morskie, Świnoujście - z 60 tys. zapytań.

Grzegorz Jakielski, który przygotowywał to zestawienie, wytłumaczył jednak, że duże miasta znalazły się w rankingu nie tylko ze względu na popularność turystyczną. Są one wyszukiwane również przez osoby szukające pracy, przez studentów szukających stancji, a także przez przedsiębiorców.

A jakie miasto nad Morzem Bałtyckim jest waszym ulubionym?

Źródło: WP Turystyka

loader