Zamknij

Chciał siłą wtargnąć na pokład samolotu. Musiała interweniować Straż Graniczna

01.07.2021 13:19

Do incydentu doszło na lotnisku w Gdańsku. 29-letni obywatel Maroka z powodów formalnych nie mógł zostać wpuszczony do samolotu. Mężczyzna nie chciał jednak dać za wygraną i próbował dostać się na pokład siłą. Awanturnika musieli uspokoić funkcjonariusze Straży Granicznej.

Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Zdarzenie miało miejsce niedługo przed startem samolotu z Gdańska do Bergamo. Jeden z niedoszłych pasażerów wywołał awanturę, bo nie dopełnił formalności i nie mógł legalnie wejść na pokład samolotu. Konieczna była interwencja strażników granicznych.

Gdańsk. Próbował siłą dostać się na pokład samolotu

29-letni mężczyzna pochodzący z Maroka chciał odlecieć z Gdańska do Bergamo. Okazało się jednak, że nie zarejestrował się wcześniej na internetowej platformie EU Digital Passenger Locator Form. To unijny cyfrowy lokalizator pasażerów dotyczący stanu ich zdrowia.

Pracownica obsługi linii lotniczej wyjaśniła mężczyźnie, że bez takiej rejestracji nie może wejść do samolotu. Marokańczyk nie przyjął jednak odmowy. Postanowił siłą wtargnąć na pokład. 

Gdy pracownica obsługi zagrodziła 29-latkowi drogę, ten ją odepchnął i ruszył w kierunku samolotu. Na miejsce natychmiast wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej w Gdańsku. 

Mężczyzna bardzo szybko został zatrzymany. Ukarano go mandatem w wysokości 500 zł za "naruszenie ustawy o prawie lotniczym".

Jak podaje "Onet", od początku roku odnotowano 16 interwencji na lotnisku w Gdańsku - zarówno na pokładach samolotu, jak i w terminalu. Zawsze dotyczyły one sprawiających kłopoty pasażerów, którzy z reguły byli pod wpływem alkoholu.

loader

Źródło: Trójmiasto.pl, Onet