Zamknij

Wielki balon omal nie zderzył się z samolotem. Do sieci trafiło nagranie [WIDEO]

27.01.2022 13:53
Balon
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Ogromny balon na ogrzane powietrze omal nie uderzył w samolot zaparkowany na płycie międzynarodowego lotniska w Kolumbii. Niewiele brakowało, a mogło dojść do naprawdę poważnego wypadku. Do sieci trafiło nagranie ukazujące ten incydent. 

Do zdarzenia doszło w połowie stycznia na porcie lotniczym José María Córdova w Kolumbii. Gigantyczny balon niespodziewanie nadleciał nad płytę lotniska, niemal uderzając w jeden ze stojących samolotów. Władze kolumbijskiego portu apelują o rozwagę i ostrzegają, że tego typu działania mogą mieć bardzo poważne konsekwencje.

Kolumbia. Balon niemal uderzył w samolot na lotnisku [WIDEO]

Całe zdarzenie zostało uwiecznione na nagraniu i trafiło do sieci. Jak widać na krótkim wideo udostępnionym na Twitterze, wielki balon na ogrzane powietrze omal nie wleciał w zaparkowany na lotnisku Boeing 737 należący do linii Copa Airlines.

Chociaż wyglądało to groźnie, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia.

Okazuje się, że to nie pierwszy tego typu incydent na kolumbijskim lotnisku. Pod koniec grudnia doszło do podobnego zdarzenia. Wówczas balon spadł na most załadunkowy, omal nie uszkadzając dwóch samolotów krajowych przewoźników – Viva Air i Avianca. 

Zarządca portu José María Córdova w Kolumbii, Fredy Jaramillo, skomentował ostatnie incydenty.

"Apelujemy nie tylko do osób, które wypuściły ten balon, ale do wszystkich innych, aby dostrzegli niebezpieczeństwo tego typu zdarzeń. Prosimy o rozwagę i nalegamy, aby nie podejmować takich działań, szczególnie blisko lotniska, ponieważ balony mogą stać się przyczyną wypadku" – powiedział.

Źródło: Simple Flying, Onet