Zamknij

Gorąca czekolada wylała się na pasażerkę samolotu. Linie zapłacą jej 20 tys. euro odszkodowania

22.07.2021 14:58
Gorąca czekolada wylała się na pasażerkę samolotu. Linie zapłacą jej 20 tys. euro odszkodowania
fot. SHUTTERSTOCK

Podczas lotu z Barcelony do Dublina na 13-letnią pasażerkę wylała się gorąca czekolada. Mimo szybkiej reakcji załogi, rodzina domagała się od linii lotniczych stosownej rekompensaty. Teraz, po trzech latach od incydentu, decyzją sądu turystka otrzyma odszkodowanie w wysokości prawie 100 tys. zł.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że linie lotnicze Turkish Airlies muszą zapłacić 17-letniemu pasażerowi gigantyczne odszkodowanie w wysokości 65 tys. euro, czyli równowartość niemal 300 tys. złotych. Wszystko z powodu feralnego lotu, podczas którego jeden z członków załogi przypadkowo wytrącił z ręki nastolatka gorącą herbatę. Teraz z kolei od irlandzkich linii Aer Lingus odszkodowanie wywalczyła rodzina pasażerki, na którą wylała się gorąca czekolada.

Młoda pasażerka otrzyma 20 tys. euro odszkodowania

Do tego nieszczęśliwego zdarzenia doszło w 2018 roku na pokładzie samolotu linii Aer Lingus lecącego z Barcelony do Dublina. Na 13-letnią wtedy pasażerkę, Joy Lonergan, wylała się gorąca czekolada. Płyn poparzył kolana i uda dziewczynki. Choć załoga zareagowała natychmiast, turystyka - jak cytuje portal fly4free.pl - "odczuwała silny ból i płakała przez cały lot". 

Po przylocie do Dublina 13-latka trafiła do szpitala, a potem trzy tygodnie spędziła na rekonwalescencji. Podczas badań, które miały miejsce około pół roku po pechowym incydencie, okazało się, że turystka nie ma już żadnych śladów poparzeń.

Choć winę za zdarzenie nie ponosił personel pokładowy, rodzina dziewczynki zaczęła domagać się rekompensaty i wytoczyła irlandzkiemu przewoźnikowi proces. Podczas niego niejednokrotnie podkreślano, że szybka reakcja obsługi znacznie wpłynęła na złagodzenie skutków oparzenia. Mimo to sąd przyznał pasażerce odszkodowanie i linie lotnicze muszą jej zapłacić 20 tys. euro, czyli równowartość niemal 100 tys. złotych.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl