Zamknij

Grecka wyspa wprowadza nowe obostrzenia i godzinę policyjną. Powodem wzrost zakażeń koronawirusem

19.08.2021 15:27
Kreta
fot. Shutterstock

Rząd podjął decyzję o objęciu godziną policyjną kolejnych regionów na Krecie. Już wcześniej w dwóch rejonach obowiązywały takie obostrzenia, a teraz surowe zasady rozszerzono na kolejne miejsca.

Pandemia koronawirusa wciąż trawi świat, a zakażeń w niektórych państwach znów zaczyna przybywać. Tak jest m.in. w Grecji, w której trwa obecnie sezon turystyczny. Na jednej z wysp - na Krecie - notuje się coraz więcej zachorowań, co skłoniło władze kraju do wprowadzenia obostrzeń.

W kilku regionach od jakiegoś czasu obowiązuje już godzina policyjna, a teraz postanowiono o uruchomieniu jej także w kolejnych miejscach.

Kreta wprowadza godzinę policyjną. Powodem wzrost zakażeń koronawirusem

Jak podaje portal Onet, na greckiej Krecie wprowadzane są właśnie kolejne restrykcje pandemiczne. Wszystko dlatego, że w ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem na tym obszarze rośnie.

Władze Grecji zdecydowały o ustanowieniu godziny policyjnej w kilku regionach Krety. I tak od kilku dni obowiązuje ona już w rejonie Chanii i Heraklionu, a teraz do tego grona dołączyło także Retimno.

Godzina policyjna w tych okolicach trwa od 1 w nocy do 6 nad ranem. Wówczas można wychodzić z domu tylko w wyjątkowych przypadkach - np. jeśli idzie się do pracy na nocną czy poranną zmianę.

Warto dodać, że liczba zakażeń na Krecie rośnie, a poprzez restrykcje władze chcą uniemożliwić ludziom m.in. nocne imprezowanie, które wpływa bezpośrednio na przyrost zachorowań.

Źródło: Onet