Zamknij

Gruzja zmienia przepisy wjazdowe. Znosi wszystkie obostrzenia dla podróżujących

20.06.2022 14:09

Władze Gruzji zadecydowały o zlikwidowaniu wszystkich restrykcji nałożonych na turystów w związku z pandemią koronawirusa. Oznacza to, że cudzoziemcy mogą już swobodnie podróżować do tego kraju.

Gruzja zmienia przepisy wjazdowe. Znosi wszystkie obostrzenia dla podróżujących
fot. SHUTTERSTOCK

Coraz więcej krajów na świecie znosi większość, a nawet wszystkie restrykcje wjazdowe wprowadzone w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19. Tym tropem poszły już m.in. Czechy, Słowenia, Grecja, Wietnam, a ostatnio Tajlandia, która wraz z 1 lipca zlikwiduje obowiązek rejestracji w systemie Thailand Pass oraz nakaz wykupywania ubezpieczenia zdrowotnego. Niedawno na poluzowanie obostrzeń zdecydował się też rząd Gruzji. Sprawdź, co się zmieniło.

Gruzja zmienia przepisy wjazdowe. Znosi wszystkie obostrzenia dla podróżujących

Nowe przepisy zaczęły obowiązywać 15 czerwca. Zgodnie z nimi turyści, którzy chcą odwiedzić Gruzję, nie muszą już przedstawiać zaświadczenia o szczepieniu, przejściu infekcji ani negatywnego wyniku testu. Oznacza to, że każdy cudzoziemiec, niezależnie od tego, czy przyjął preparat przeciwko COVID-19, czy nie, może swobodnie przekraczać gruzińską granicę. 

Przypomnijmy, że większość restrykcji krajowych została zniesiona na początku 2022 roku, a najważniejszym krokiem była rezygnacja z przepustek covidowych. Swego czasu tzw. green pass był niezbędny przy wejściu do restauracji, barów i wielu innych miejsc usługowo-rozrywkowych. Jednak po kilku tygodniach Gruzińska Rada Koordynacyjna ds. walki z pandemią uznała, że przepustki covidowe są nieskuteczne jako środek walki z COVID-19 i wycofała się z obowiązujących obostrzeń.

Zobacz także: Ryanair zapowiedział uruchomienie trzech nowych tras z Polski. To idealne kierunki na urlop

Nadal w mocy pozostaje jednak obowiązek noszenia maseczek ochronnych w transporcie publicznym, szpitalach oraz innych placówkach medycznych. Władze Gruzji rekomendują też podróżnym wykupienie ubezpieczenia turystycznego pokrywającego koszty leczenia w przypadku zachorowania na COVID-19.

loader

RadioZET.pl/gov.pl