Zamknij

Gwałtowne burze nawiedziły USA. Tornado i grad wielkości piłki do baseballu [WIDEO]

13.04.2022 15:01
Tornado
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Przez dwa stany USA – Arkansas i Oklahoma – przeszły na początku tygodnia potężne burze z opadami deszczu i gradu. W niektórych miejscach pojawiły się kule gradowe wielkości piłek do baseballu. Burza dotarła również do stanu Iowa. W sieci opublikowano zdjęcia i nagrania ukazujące gwałtowne załamanie pogody. 

Mieszkańcy stanów Arkansas i Oklahoma byli świadkami prawdziwego oberwania chmur. W poniedziałek (11 kwietnia) i w nocy z poniedziałku na wtorek (12 kwietnia) przez amerykańskie regiony przeszły potężne burze. Gwałtowne załamanie pogody dotknęło również stan Iowa. Synoptycy wydali ostrzeżenia przed możliwymi tornadami.

USA. Tornado i grad wielkości piłek do baseballu

Gwałtowne załamanie pogody w USA przyniosło burze, porywisty wiatr oraz silne opady deszczu i gradu. 

Służba meteorologiczna przekazała, że miejscami kule gradowe miały wielkość piłek do basaballa. W sieci pojawiły się zdjęcia mieszkańców tuż po przejściu burzy.

W zachodnich, centralnych i południowych częściach stanu Arkansas obowiązywały alarmy przed możliwymi tornadami. Grzmiało między innymi w miastach Fort Smith czy Benton. Podczas intensywnych burz porywy wiatru osiągały prędkość 100 km/godzinę.

Żywioł dotarł też między innymi do Gilmore City w stanie Iowa. Na nagraniu opublikowanym na Twitterze widać ogromną trąbę powietrzną unoszącą się nad ziemią. Pojawiły się też intensywne opady gradu.

Źródło: CNN, Newsweek, TVN Meteo