Zamknij

Wysoki poziom zakażeń koronawirusem w Hiszpanii. Regiony przedłużają restrykcje

27.01.2022 13:46
Hiszpania przedłuża restrykcje
fot. SHHUTTERSTOCK

Ostatniej dobry w Hiszpanii odnotowano ponad 133 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W związku z tym tamtejsze wspólnoty autonomiczne zapowiedziały przedłużenie obowiązujących restrykcji przeciwepidemicznych. 

Pandemia koronawirusa nie ustaje, a nowy wariant COVID-19 Omikron rozprzestrzenia się po świecie. W związku z tym część państw postanowiło zaostrzyć restrykcje. Na taki krok jakiś czas temu zdecydowała się m.in. Hiszpania. Teraz jednak w kraju obserwuje się wysoki poziom zakażeń - ostatniej doby odnotowano ponad 133 tys. nowych przypadków zachorowań. W związku z tym hiszpańskie wspólnoty autonomiczne postanowiły przedłużyć restrykcje.

Zobacz także: Włochy zmieniają zasady wjazdu. Zaszczepieni nie będą już musieli wykonywać testu

Hiszpania. Regiony przedłużają restrykcje 

Obostrzenia mają obowiązywać do połowy lutego. Niewykluczone jednak - jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie poprawie - że zostaną przedłużone.

Utrzymanie obostrzeń, m.in. obowiązku posiadania paszportu COVID-19 w placówkach gastronomicznych oraz w miejscach rozrywki czy ograniczenie liczby widzów na imprezach sportowych, zapowiedziały już rządy m.in. Nawarry, Galicii, Kraju Basków, Andaluzji oraz wspólnoty autonomicznej La Rioja.

Minister zdrowia Carolina Darias podczas wieczornej konferencji, która odbyła się w środę w Madrycie, wskazała, że w ciągu ostatniej doby zaobserwowano nieznaczny spadek liczby zakażeń przypadających na 100 tys. obywateli, ale w ciągu minionych 24 godzin w Hiszpanii zachorowało na COVID-19 ponad 133 tys. osób.

Szefowa resortu zdrowia odnotowała też wciąż wysoką dobową liczbę zgonów. Wskazała, że od wtorku zanotowano 215 ofiar śmiertelnych koronawirusa.

W sumie w Hiszpanii od początku pandemii zmarło na COVID-19 ponad 92,5 tys. osób, a liczba zakażeń przekroczyła 9,52 mln.

Once Upon a Time on Ice Floe
13 Zobacz galerię
fot. Creodias/Adam Wasilewski

RadioZET.pl/PAP(Marcin Zatyka)