Zamknij

Kamery na plaży i wypoczynek maksymalnie 4 godz.? To będą wakacje pełne ograniczeń

Nina Czochara
21.05.2020 11:06
Costa del Sol
fot. Shutterstock

Już nie tylko aplikacja śledząca i podział plażowiczów, ale też wprowadzenie limitu czasowego oraz instalowanie kamer na plaży - władze regionów Hiszpanii szukają sposobu na to, jak zapewnić turystom bezpieczne wakacje w dobie pandemii. Ciekawe propozycje mają m.in. władze Costa del Sol. 

Hiszpania jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią krajów świata. Władze starają się powoli wychodzić z kryzysu i ratować m.in. sektor turystyczny. Hiszpańskie ministerstwo turystyki poinformowało, że zamierza otworzyć granice kraju najprawdopodobniej pod koniec czerwca. Wszystko będzie jednak zależało od dalszego rozwoju epidemii. Tamtejszy sektor turystyczny ma zaskakujące pomysły na zapewnienie bezpiecznych wakacji turystom. 

Costa del Sol: limit czasowy i kamery na plaży

Władze Costa del Sol rozważają przede wszystkim wprowadzenie limitu czasu spędzanego na plaży. Ma to pozwolić na umożliwienie wypoczynku większej liczbie osób, przy jednoczesnym ograniczeniu tłumów. Na czym dokładnie ma to polegać? Turyści mogliby spędzać na plaży maksymalnie 4 godziny, szczególnie rano i po południu, gdy miejsca te cieszą się największą popularnością. 

Władze hiszpańskiego regionu podpowiedziały też, w jaki sposób odpoczywający mogą zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Zaleca się m.in. wzięcie prysznica przed wyjściem z domu czy hotelu oraz po dotarciu na plażę. Ważne jest również zachowanie środków ostrożności i unikanie skupisk ludzi. 

Z kolei w Fuengiroli zainstalowano już specjalne kamery, które monitorują zagęszczenie plażowiczów na danym terenie. Dzięki temu wypoczywający mają otrzymywać na swoje telefony komunikaty o najbardziej obleganych miejscach i tym samym wybrać się na wypoczynek w bardziej spokojne zakątki. 

Lloret de Mar: podział plażowiczów na grupy wiekowe

Wcześniej samorządowcy z LLoret de Mar poinformowali, że zamierzają podzielić lokalne plaże na trzy części dla osób od 18 do 65 roku życia, dla seniorów, a także dla dzieci znajdujących się pod opieką rodziców. 

Do czerwca mają ruszyć też szkolenia dla personelu placówek gastronomicznych i zespołów sanitarnych dotyczące przeciwdziałania zakażeniom na plaży. 

Zobacz także

Costa Brava: sektory na plażach

Z kolei najpopularniejsze plaże na Costa Brava zostały podzielone na pojedyncze sektory, które będzie trzeba wcześniej rezerwować. Turysta będzie mógł na nie wejść, skanując kod w specjalnej aplikacji.

Nad zachowaniem bezpiecznej odległości między plażowiczami będą czuwały specjalne patrole oraz sterowany sztuczną inteligencją system monitoringu.

Wyspy Kanaryjskie: aplikacja śledząca turystów?

Pod koniec kwietnia władze Wysp Kanaryjskich podały informację o planie wprowadzenia nakazu instalowania w telefonach aplikacji, która umożliwiałaby śledzenie turystów od momentu ich wylądowania na lotnisku. Dzięki temu, w razie potwierdzenia przypadków koronawirusa na archipelagu, będzie możliwe sprawdzenie, gdzie zarażona osoba przebywała, jakie miejsca odwiedzała, z kim miała kontakt itd. Aplikacja ma zbierać dokładne dane na temat całego pobytu turysty na Wyspach Kanaryjskich.  

ZOBACZ TAKŻE: Kolejki na plażę, maseczki i zalecane parawany. Tak będą wyglądać wczasy nad Bałtykiem?

Źródło: euroweeklynews.com, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC