Zamknij

Hiszpania znosi wszystkie restrykcje wjazdowe. Turyści z Polski nie muszą już posiadać certyfikatu COVID

03.06.2022 12:42

Ambasada Hiszpanii w Polsce poinformowała, że osoby podróżujące z naszego kraju nie muszą już przedstawiać zaświadczenia o szczepieniu ani negatywnego wyniku testu. Nowe przepisy weszły w życie 2 czerwca.

Hiszpania znosi wszystkie restrykcje wjazdowe. Turyści z Polski nie muszą już posiadać certyfikatu COVID
fot. SHUTTERSTOCK

Na tę wiadomość czekało wielu turystów z Polski - na początku czerwca Hiszpania dołączyła do krajów, które zniosły obostrzenia wjazdowe. Wcześniej na taki krok zdecydowały się m.in. takie państwa jak Niemcy, Włochy, Czechy, a z dalszych kierunków Wietnam czy Singapur.

Zobacz także: Ponad połowy Polaków nie stać na wakacje. Zaskakujące wyniki sondażu

Hiszpania zmienia zasady wjazdu. Turyści z Polski nie muszą już posiadać certyfikatu COVID

Nowe przepisy zaczęły obowiązywać od czwartku 2 czerwca. Zgodnie z nimi turyści z Polski mogą już swobodnie przekraczać hiszpańską granicę. Zlikwidowany został nakaz przedstawiania zaświadczenia o szczepieniu, przejściu infekcji oraz negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

O nowych zasadach wjazdowych poinformowała ambasada Hiszpanii w Polsce na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Od dziś, osoby podróżujące z Polski do Hiszpanii nie muszą posiadać certyfikatu COVID (tj. poświadczenie szczepienia, testu ani certyfikatu ozdrowieńca). Nie ma też obowiązku okazywania kodu QR - czytamy we wpisie.

Przypomnijmy, że do tej pory turyści podróżujący do Hiszpanii z Polski musieli spełnić pewne warunki. Każdy pasażer powyżej 12. roku życia zobowiązany był do okazania zaświadczenia potwierdzającego przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi lub przejście infekcji (takie dokumenty traciły ważność po 180 dniach od uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu). 

Z kolei osoby niezaszczepione oraz ci, którzy nie chorowali na COVID-19, podczas przekraczania granicy musieli przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Honorowany był zarówno test wykonany techniką NAAT, np. PCR (w tym wypadku badaniu trzeba było poddać się w ciągu 72 godzin przed przylotem do Hiszpanii), jak i antygenowy.

Zobacz także: Turcja łagodzi zasady wjazdu. Turyści będą zwolnieni z testów na koronawirusa

loader

RadioZET.pl