Zamknij

MSZ odradza podróże do Hiszpanii. Ważny apel do Polaków

16.07.2021 09:36
Plaża w Hiszpanii
fot. Shutterstock

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega Polaków planujących wakacje w Hiszpanii. Ambasada RP w Madrycie przypomina, że w związku z utrzymującą się trudną sytuacją epidemiczną w tym kraju, zaleca się unikanie podróży, które nie są konieczne. W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii wykryto prawie 28 tys. zakażeń koronawirusem.

Hiszpania jest popularnym kierunkiem wakacyjnym wśród turystów z całej Europy, również Polaków. Niestety w ostatnich tygodniach w kraju notuje się znaczący wzrost dziennej liczby zachorowań na Covid-19. 

Właśnie dlatego wydano ostrzeżenie dla wszystkich osób planujących podróż do tego popularnego turystycznie kraju. 

Wakacje w Hiszpanii. MSZ apeluje o unikanie podróży

Jak czytamy na stronie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, "zaleca unikanie podróży, które nie są konieczne do Królestwa Hiszpanii, z uwagi na utrzymującą się na wysokim poziomie liczbę zakażeń COVID-19".

MSZ przypomina jednocześnie, że decydując się na wyjazd, warto zadbać ubezpieczenie w czasie podróży. Przy wyborze ubezpieczenia należy zwrócić uwagę na zakres obowiązywania polisy - czy obejmuje np. koszt leczenia w razie nagłego zachorowania oraz koszt zakwaterowania poniesiony w związku z kwarantanną nałożoną z uwagi na zakażenie koronawirusem (w Hiszpanii taka kwarantanna trwa 10 dni).

Hiszpania. Drastyczny wzrost zakażeń koronawirusem

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii wykryto prawie 28 tys. zakażeń koronawirusem – poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia. To największa od stycznia liczba infekcji odnotowana w ciągu jednego dnia.

Liczba stwierdzonych w ciągu ostatnich dwóch tygodni infekcji w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 500. Taki poziom ten wskaźnik ostatni raz osiągnął w połowie lutego.

Resort zdrowia zaznaczył, że w ciągu ostatniej doby zanotowano wzrost liczby zakażeń w całym kraju. Końcowy bilans wykrytych w czwartek zakażeń może być jeszcze wyższy, bo nie dotarły jeszcze dane ze wspólnoty autonomicznej Balearów.

Źródło: gov.pl, PAP