Zamknij

Kolejny kraj UE znosi testy dla turystów. Skorzystają wszyscy podróżni

24.03.2022 10:28
Amsterdam
fot. Shutterstock

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich, którzy chcą powrócić do podróżowania i chętnie wybraliby się na city break do kraju wiatraków, tulipanów i pysznych serów. Holandia bowiem dołącza do grona tych, którzy znieśli restrykcje wjazdowe dla turystów.

W ostatnich dniach powiększa się grono krajów, które znoszą obostrzenia pandemiczne. Coraz więcej ludzi szczepi się przeciw koronawirusowi, a zakażeni często przechodzą COVID-19 lżej niż w przypadku poprzednich wariantów patogenu.

Decyzję o zniesieniu wszystkich restrykcji wjazdowych podjęły Czechy, a teraz ten sam krok wykonała Holandia. Europejskie państwo postanowiło zrezygnować z wymogu testów dla przyjezdnych. Co ciekawe, dotyczy to zarówno zaszczepionych, jak i niezaszczepionych osób.

Holandia znosi testy dla turystów. Skorzystają wszyscy podróżni

Holandia idzie w ślady wielu innych europejskich krajów i łagodzi restrykcje wjazdowe dla turystów. Wygląda na to, że podróżowanie do tego kraju stanie się o wiele prostsze, gdyż jego władze zniosły obowiązek robienia testów przed przybyciem na miejsce.

Do tej pory z takiego badania zwolnione były osoby zaszczepione, które mogły potwierdzić przyjęcie preparatu paszportem covidowym. Teraz jednak się to zmieni. Testu na koronawirusa nie będą musieli bowiem wykonywać również niezaszczepieni.

Nowe zasady weszły w życie już 23 marca, więc bez przeszkód będziecie mogli się tu udać na urlop.

Od 23 marca 2022 osoby podróżujące do Holandii nie muszą już pokazywać negatywnego wyniku testu. Nie obowiązują żadne zasady dla osób podróżujących z krajów UE/Schengen - czytamy na stronie holenderskiego rządu.

Wszyscy turyści mogą teraz bez problemu wjechać do Holandii i nie przejmować się też tym, czy będą musieli się udać na kwarantannę, czy nie. Takiego obowiązku również nie ma. Jeżeli chcecie dostać się do tego europejskiego państwa samolotem, musicie pamiętać o wypełnieniu specjalnego formularza.

Źródło: Fly4free

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock