Zamknij

Hongkong oferuje 500 tys. darmowych biletów lotniczych. Tak chce przyciągnąć turystów

07.10.2022 13:17

Władze Hongkongu wpadły na nietypowy pomysł, który ma zachęcić turystów do powrotu w te rejony. Zamierzają rozdać 500 tys. całkowicie darmowych biletów lotniczych osobom, które będą gotowe udać się tu na wakacje.

Hongkong
fot. Shutterstock

W 2019 roku Hongkong przyciągnął około 56 milionów odwiedzających. Niestety w czasie pandemii koronawirusa sytuacja się diametralnie zmieniła i dzisiaj malowniczy region walczy o każdego przyjezdnego. W związku z tym władze tego rejonu wpadły na pomysł, jak zachęcić turystów do tego, aby tu wrócili. Chce im rozdać pół miliona darmowych biletów lotniczych. Poznajcie szczegóły tego projektu.

Hongkong oferuje 500 tys. darmowych biletów lotniczych. Chce przyciągnąć turystów

Po raz pierwszy o tym, że Hongkong zaoferujemy klientom 500 tys. darmowych biletów lotniczych, było głośno już 2 lata temu. Wówczas rzecznik lotniska w Hongkongu potwierdził, że wejściówki o wartości około 254,8 miliona dolarów trafią do gości z całego świata - w tym do mieszkańców Hongkongu.

W 2020 r. Airport Authority Hong Kong kupił z wyprzedzeniem około 500 tys. biletów lotniczych od krajowych linii w celu wsparcia przemysłu lotniczego. Zakup ma na celu wspomóc linie lotnicze z góry, podczas gdy bilety zostaną rozdane turystom z całego świata i mieszkańcom Hongkongu po to, żeby ożywić rynek - powiedział mówi rzecznik.

Hongkong został w dużej mierze odcięty od reszty świata ze względu na kwarantannę związaną z pandemią COVID-19. Na pewnym etapie podróżni, którzy decydowali się tu przyjechać, musieli spędzić w izolacji w pokoju hotelowym 21 dni na własny koszt. Wjazd bez tego typu ograniczeń dozwolony był wyłącznie dla mieszkańców Hongkongu.

Następnie okres kwarantanny został skrócony z 21 dni do 7, a później do 3. Ostatecznie jednak 26 września całkowicie go zniesiono. To skłoniło turystów do rezerwacji lotów do Hongkongu.

Cathay Pacific, flagowy przewoźnik miasta, utworzył nawet wirtualną "poczekalnię" dla chętnych, a serwis rezerwacji podróży online Expedia odnotował dziewięciokrotny wzrost liczby wyszukiwań lotów z Hongkongu do Tokio i jedenastokrotny loty z Hongkongu do Osaki.

Zobacz także: Europejskie lotnisko przedłuża limity pasażerów. Linie będą musiały odwołać tysiące lotów

Przypominamy, że choć kwarantanna została zniesiona, odwiedzający Hongkong nadal muszą liczyć się z obostrzeniami. Przyjezdni muszą okazać zaświadczenie o szczepieniu przed lotem, a także wykonać test PCR i szybki test antygenowy przed podróżą. Po przylocie goście są zobowiązani przejść trzydniowy okres samokontroli, podczas którego nie wolno im jeść w restauracjach ani odwiedzać barów. Turyści muszą również wykonać testy PCR w 2., 4 i 6. dniu po przybyciu oraz robić szybki test antygenowy codziennie przez siedem dni.

Źródło: CNN

loader