Zamknij

Hotele zostają zamknięte do 29 listopada. Rząd ogłosił nowe obostrzenia

04.11.2020 16:08
Pokój hotelowy
fot. Shutterstock

Od soboty, 7 listopada, hotele będą dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej – poinformował  na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w Polsce, które będą obowiązywać od 7 listopada do 29 listopada 2020 r., ale z możliwością przedłużenia na kolejne dni. Zmiany dotkną również branży turystycznej i kulturalnej. 

Koronawirus w Polsce. Zamknięcie hoteli do 29 listopada

– Od soboty obiekty hotelarskie w Polsce będą otwarte tylko dla gości odbywających podróże służbowe –  zapowiedział na środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki. To oznacza, że w celach turystycznych goście nie będą mogli zostać zakwaterowani. 

Na tym etapie bardzo zasadnicze ograniczenia dotkną wszystkie placówki kultury. Teatry, kina, muzea, teatry, galerie i wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne, będą tymczasowo zamknięte.

Premier poinformował też, że zamknięte zostaną również wszystkie sklepy w galeriach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii i sklepów usługowych.

–  Kolejne restrykcje są potrzebne. Chcemy zmniejszyć ruch społeczny, chcemy zmniejszyć mobilność społeczną. To jest, zdaniem wszystkich specjalistów, jedyny najbardziej skuteczny sposób. Zostańmy w domu, ograniczmy mobilność, kontakty społeczne, to na pewno pomoże w realizacji strategii walki z pandemią – powiedział Mateusz Morawiecki. 

ZOBACZ TAKŻE: