Zamknij

Zaskakujący widok na Matterhorn. Na szczycie pojawiają się pokrzepiające iluminacje

Nina Czochara
01.04.2020 16:15
 Matterhorn
fot. pixabay

Na szczycie Matterhorn pojawiła się ważna wiadomość kierowana do wszystkich krajów zmagających się z pandemią koronawirusa. Wezwanie z alpejskiego szczytu, w firmie barwnej iluminacji, przypomina, aby zostać w domach. Świetlne pokazy wyrażają też poczucie solidarności w tym trudnym dla całego świata czasie. 

Szwajcarski artysta, Gerry Hofstetter, stworzył wyjątkowe iluminacje, które wyświetlane są na zboczu Matterhorn. Autor tego niezwykłego projektu chciał w ten sposób podnieść na duchu mieszkańców Szwajcarii i okazać swoje wsparcie walczącym z koronawirusem Włochom.

#Stayhome na zboczach góry Matterhorn

Na szczycie góry Matterhorn, która leży na pograniczu szwajcarsko-włoskim, każdego wieczoru (między 20.30 a 22) wyświetlane są ważne, a zarazem pokrzepiające komunikaty w postaci słów "hope" (nadzieja) czy "stay home" (zostań w domu).

Twórca iluminacji nie zapomniał też o Włoszech - kraju, który obecnie jest największym w Europie ogniskiem koronawirusa. Aby okazać swoje wsparcie mieszkańcom sąsiedniego państwa, na zboczu Matterhorn wyświetlana jest włoska flaga. Pokazy świetlne uzupełniają też flaga Szwajcarii oraz czerwone serce na białym tle.

Zobacz także

Te niezwykłe pokazy iluminacji na alpejskim szczycie mają się odbywać co najmniej do 19 kwietnia. 

Szwajcaria jest jednym z tych krajów, które najmocniej zostały dotknięte przez epidemię koronawirusa. Do 373 wzrosła tam liczba ofiar śmiertelnych Covid-19. W sumie w całym kraju odnotowano ponad 16 tys. przypadków zakażenia.

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC