Zamknij

Indonezja łagodzi restrykcje wjazdowe. Znosi testy na koronawirusa dla zaszczepionych

05.04.2022 12:52

Władze Indonezji poinformowały o zmianie przepisów wjazdowych. Zaszczepieni turyści nie będą już musieli wykonywać testów na koronawirusa po przylocie. Sprawdź, jakie teraz warunki trzeba spełnić, żeby móc podróżować do tego egzotycznego kraju.

Indonezja łagodzi restrykcje wjazdowe. Znosi testy na koronawirusa dla zaszczepionych
fot. SHUTTERSTOCK

Coraz więcej państw łagodzi restrykcje dla podróżujących wprowadzone w walce z pandemią koronawirusa. Ostatnio na taki krok zdecydowała się Brazylia, która zlikwidowała obowiązkowe testy dla zaszczepionych. Teraz z kolei w jej ślady poszła Indonezja. Jak podaje portal fly4free.pl, tamtejsze władze na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 4 kwietnia, poinformowały, że znoszą część obostrzeń dla turystów. Oznacza to, że teraz podróż m.in. na Bali będzie o wiele łatwiejsza.

Indonezja łagodzi restrykcje wjazdowe. Znosi testy dla zaszczepionych

Do tej pory turyści, którzy chcieli odwiedzić Indonezję, zobowiązani byli do przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 oraz do wykonania dwóch testów. Badaniu w kierunku koronawirusa musieli poddać się zarówno przed przekroczeniem granicy - honorowany był wyłącznie test RT-PCR wykonany w ciągu 48 godzin przed rozpoczęciem podróży, jak i po przylocie (jeszcze na lotnisku w Dżakarcie). 

Zobacz także: Ryanair ogłasza nowe trasy. W sezonie zimowym będzie latać do... Laponii

To już jednak przeszłość. Władze Indonezji właśnie ogłosiły wprowadzenie nowych przepisów wjazdowych. Zgodnie z nimi, zaszczepieni turyści nie muszą już wykonywać testu na koronawirusa po przylocie do tego egzotycznego kraju. Nadal jednak zobowiązani są do poddania się badaniu przed przekroczeniem granicy. 

Nie będą przeprowadzane żadne dalsze testy w kierunku COVID-19 po przybyciu ani testy wjazdowe, jeśli zagraniczni podróżnicy uzyskali już wynik negatywny w swoim kraju - powiedział Luhut Binsar Pandjaitan, minister koordynujący ds. gospodarki morskiej, cytowany przez portal fly4free.pl.

Nowe przepisy weszły w życie tuż po poniedziałkowej konferencji rządowej. Warto zaznaczyć, że nadal funkcjonuje praktyczny zakaz wjazdu do Indonezji dla osób niezaszczepionych (z nielicznymi wyjątkami).

Wybieracie się w tym roku do Indonezji?

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl/gov.pl