Zamknij

Indonezja zamyka lotnisko dla zagranicznych turystów. Powodem wzrost zakażeń COVID-19

07.02.2022 11:53

Od kilkunastu dni w Indonezji odnotowuje się gwałtowny wzrost liczby przypadków zakażeń koronawirusem. W związku z tym w stolicy kraju Dżakarcie wprowadzono nowe restrykcje, m.in. tymczasowy zakaz przylotów dla zagranicznych turystów.

Indonezja zamyka lotnisko dla zagranicznych turystów. Do kiedy ograniczenia w podróżowaniu?
fot. SHUTTERSTOCK

Pandemia koronawirusa nie ustaje. W wielu krajach notowany jest wzrost zakażeń COVID-19, ale z uwagi na to, że nie przekłada się to na liczbę hospitalizowanych osób, władze części z nich łagodzą obostrzenia. Na taki krok zdecydowała się już m.in. Dania, Szwecja, a ostatnio Litwa, która zrezygnowała z paszportów covidowych. Nieco inaczej do aktualnej sytuacji epidemicznej podchodzi rząd Indonezji. Władze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19, wprowadziły w stolicy kraju nowe ograniczenia.

Indonezja. Władze zamykają lotnisko w Dżakarcie dla turystów

O wprowadzeniu tymczasowego zakazu wjazdu do kraju przez lotnisko w Dżakarcie poinformowało w niedzielę wieczorem indonezyjskie ministerstwo transportu. Obostrzenia dotyczą zagranicznych turystów oraz Indonezyjczyków, którzy wracają z wakacji za granicą. Nie wiadomo jeszcze, do kiedy będą obowiązywać ograniczenia w podróżowaniu.

Zobacz także: Włochy zmieniają przepisy dotyczące przepustek COVID-19. Nowe zasady dla turystów

Warto wspomnieć, że turyści z innych krajów nadal mogą podróżować do Indonezji przez otwarte kilka dni temu dla urlopowiczów z całego świata lotnisko na wyspie Bali. Ponadto cudzoziemcy mogą też lądować w portach lotniczych w miastach Tanjungpinang i Batam na położonym w pobliżu Singapuru archipelagu Riau.

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, w Dżakarcie wprowadzono również godzinę policyjną, która trwa od północy do 4:00 nad ranem. Ponadto w stolicy Indonezji i na Bali obowiązuje limit osób w sklepach i restauracjach - w miejscach tych może przebywać do 60 proc. normalnej liczby klientów i gości. Z kolei w meczetach limit ten ustalono na 50 proc. 

Obecnie w szpitalach w Dżakarcie zajętych jest 63 proc. łóżek. W poniedziałek (7 lutego) odnotowano 36 tys. nowych infekcji w całej Indonezji. Na początku stycznia rejestrowano poniżej tysiąca zakażeń dziennie. Władze kraju ostrzegają, że szczyt wywołanej wariantem koronawirusa Omikron fali infekcji może nastąpić dopiero pod koniec lutego.

Zobacz także: Szwecja znosi wszystkie restrykcje covidowe. "Nadszedł czas otworzyć kraj"

loader
Irak
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/PAP