Zamknij

Indonezja znosi obostrzenia wjazdowe. Jedna grupa turystów nie musi już wykonywać żadnych testów

19.05.2022 12:59

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich tych, którzy marzą o wyjeździe do Indonezji - w tym na malownicze Bali. Władze tego egzotycznego kraju zniosły obostrzenia pandemiczne dla zaszczepionych osób. Nie muszą one już wykonywać testu na koronawirusa przed wycieczką do tego rejonu.

Bali
fot. Shutterstock

W ostatnim czasie coraz więcej państw dołącza do grona tych, które łagodzą restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Na taki krok zdecydował się m.in. Izrael, który zmienia zasady wjazdu dla turystów na dużo bardziej przystępne. Na tym nie koniec dobrych informacji.

Okazuje się, że także Indonezja postanowiła w końcu zaprosić podróżnych w swoje rajskie progi. Do tej pory państwo to uchodziło za bardzo surowe w kwestii ochrony obywateli przed zarażeniem się chorobą COVID-19. Teraz jednak luzuje obostrzenia i wpuści tutaj jedną grupę turystów bez żadnych przeszkód.

Indonezja znosi obostrzenia wjazdowe. Zaszczepieni turyści wjadą tu bez testów

Indonezja w końcu znosi obostrzenia wjazdowe, dzięki którym jedna grupa turystów będzie mogła dostać się do kraju bez przeszkód. Chodzi oczywiście o zaszczepionych turystów. Od 18 maja są zwolnieni z wykonywania testu na koronawirusa przed wyprawą.

Przypominamy, że choć Indonezja od jakiegoś czasu łagodzi restrykcje związane z pandemią, zawsze istniały wymogi, które należało spełnić, aby się wybrać na jej egzotyczne wyspy. Niedawno władze zniosły konieczność badania się na COVID-19 po przylocie, a teraz doszło do tego zniesienie testowania przed wylotem. Dotyczy to oczywiście osób, które przyjęły szczepienie na koronawirusa.

Niezaszczepieni nie mają tyle szczęścia i wciąż muszą spełniać szereg wymogów, zanim wjadą do Indonezji. Przede wszystkim czekają ich 2 testy - jeden przed wylotem, a drugi po przylocie. Do tego obowiązuje ich 5-dniowa kwarantanna na miejscu.

Indonezja - w tym magiczne Bali - była do tej pory jednym z najbardziej restrykcyjnych krajów, jeśli chodzi pandemię koronawirusa. Przez wiele miesięcy nie zaglądali tu przybysze z zewnątrz, a już po częściowym otwarciu granic musieli pamiętać o wielu formalnościach, które pozwoliłyby im tu wypoczywać. Na szczęście teraz sytuacja trochę się w tym zakresie zmienia.

Źródło: Fly4free

loader