Zamknij

Kolejny kraj w Europie zaostrza restrykcje. Podróżni będą musieli wykonać test na koronawirusa

01.12.2021 12:34
Irlandia
fot. Shutterstock

Czwarta fala pandemii koronawirusa przybiera na sile i w związku z tym kolejne państwa decydują się na przywracanie obostrzeń bądź wprowadzanie nowych. Teraz do tego grona dołączyła Irlandia. Zobaczcie, jakie restrykcje będą tu obowiązywały podróżnych.

W ciągu ostatnich kilku tygodni kolejne europejskie państwa (ale nie tylko) na nowo wprowadzają obostrzenia, które mają na celu zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. W Portugalii wprowadzono stan klęski żywiołowej, który potrwa przez kilka miesięcy. Z kolei Maroko całkowicie zamknęło swoje granice na 14 dni.

Restrykcje dla podróżnych wprowadziła także Wielka Brytania, a teraz również Irlandia. Już od piątku (3 grudnia) wszyscy, którzy będą chcieli dostać się na teren tego państwa, będą musieli okazać negatywny wynik testu na koronawirusa.

Irlandia zaostrza restrykcje. Podróżni będą musieli wykonać test na koronawirusa

Irlandia wprowadza restrykcje dla turystów. Już w piątek 3 grudnia wejdą w życie nowe zasady, do których będą musieli się stosować wszyscy podróżni chcący wjechać na teren tego kraju. Jakich obostrzeń będzie trzeba pilnować?

Rząd państwa podjął decyzję o przywróceniu obowiązkowych testów na COVID-19. Dotyczy to zarówno osób niezaszczepionych, jak i zaszczepionych. Dopuszczalne są jednak zarówno testy antygenowe - wykonane do 48 h przed podróżą, jak i testy PCR - wykonane do 72 h przed wycieczką.

Nowe zasady będą obowiązywały podróżnych ze wszystkich krajów świata. Jak podaje portal Fly4free, wyjątkiem będą osoby przyjeżdżające tu z Irlandii Północnej. Nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie będą sprawdzane wyniki badań na COVID-19, ale prawdopodobnie jeszcze na lotnisku przed wylotem. Więcej szczegółów władze kraju podadzą już niebawem.

Źródło: Fly4free