Zamknij

Irlandia znosi restrykcje wjazdowe. Podróżujący nie muszą już okazywać certyfikatu Covid

08.03.2022 14:06

Władze Irlandii zadecydowały o zniesieniu wszystkich restrykcji wjazdowych. Od niedzieli podróżujący do tego kraju nie muszą już przedstawiać certyfikatu szczepionkowego, zaświadczenia o przebyciu infekcji ani negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Irlandia znosi restrykcje wjazdowe. Podróżujący nie muszą już okazywać certyfikatu Covid
fot. SHUTTERSTOCK

W ostatnim czasie sytuacja epidemiczna w wielu krajach uległa znacznej poprawie. W związku z tym władze części z nich zniosły wszystkie restrykcje wjazdowe. Na taki krok zdecydowała się m.in. Słowenia, która zlikwidowała obowiązek przedstawiania certyfikatów covidowych przy przekraczaniu granicy. Teraz w jej ślady poszła Irlandia. Nowe przepisy weszły tam w życie w zeszłą niedzielę 6 marca.

Irlandia znosi wszystkie obostrzenia dla podróżujących

Zgodnie z nowymi zasadami, zagraniczni turyści przyjeżdżający do Irlandii nie muszą już okazywać zaświadczenia o przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19, dokumentu potwierdzającego przejście infekcji ani posiadać negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Oznacza to, że cudzoziemcy mogą podróżować do tego kraju bez żadnych restrykcji. 

Ponadto zlikwidowany został obowiązek wypełniania formularza lokalizacyjnego przed przyjazdem do Irlandii.

Zobacz także: Francja znosi paszporty szczepionkowe. Duże zmiany od 14 marca 2022

Podpisałem nowe rozporządzenie, które znosi wszystkie obostrzenia pandemiczne. Zagraniczni podróżni nie podlegają już jakimkolwiek restrykcjom. To kolejny krok w stronę normalności - przekazał Stephen Donnelly, irlandzki minister zdrowia, cytowany przez portal pasazer.com.

Jak donosi portal thejournal.ie, decyzja o zniesieniu obostrzeń wjazdowych podyktowana jest trwającą inwazją rosyjską na Ukrainę. Władze Irlandii chcą, aby obywatele dotkniętego wojną kraju mogli swobodnie przekraczać granicę. 

Jak czytamy na portalu pasazer.com, od 24 lutego do Irlandii przybyło ponad 1,4 tys. Ukraińców. Szacuje się, że w najbliższych tygodniach granicę przekroczy nawet 80 tys. uchodźców.

ZOBACZ TAKŻE: Wakacje 2022: dokąd wjedziemy bez szczepienia i testu? Te kraje zniosły restrykcje [LISTA]

loader

RadioZET.pl/gov.pl/pasazer.com/thejournal.ie