Zamknij

Izrael zmienia zasady wjazdu. Znosi wszystkie obostrzenia dla podróżnych

18.05.2022 09:58

Władze Izraela zapowiedziały zniesienie wszystkich obostrzeń nałożonych na podróżnych w związku z pandemią koronawirusa. Nowe przepisy wejdą w życie już w najbliższą sobotę 21 maja.

Izrael zmienia zasady wjazdu. Znosi wszystkie obostrzenia dla podróżnych
fot. SHUTTERSTOCK

Tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego wiele krajów na świecie postanowiło złagodzić lub też całkowicie zlikwidować restrykcje nałożone na turystów po wybuchu pandemii koronawirusa. Na taki krok zdecydowały się już m.in. takie państwa jak Czechy, Szwajcaria, Albania, Tajlandia, a ostatnio Wietnam, który 15 maja zniósł wszystkie obostrzenia wjazdowe. Teraz w ich ślady poszedł Izrael.

Izrael zmienia zasady wjazdu. Znosi wszystkie obostrzenia dla podróżnych

Nowe przepisy wejdą w życie w najbliższą sobotę 21 maja. Zgodnie z nimi zniesiony zostanie wymóg przedstawiania negatywnego wyniku testu przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Izraela. Ponadto podróżni nie będą już musieli poddawać się badaniu w kierunku koronawirusa po przybyciu na tamtejsze lotnisko. Tym samym turystów nie będzie już obowiązywała krótka kwarantanna, której musieli się poddać do czasu otrzymania wyniku testu.

Oznacza to, że od 21 maja turyści ze wszystkich krajów będą mogli swobodnie podróżować do Izraela. Cudzoziemcy nie będą musieli przedstawiać paszportu covidowego, zaświadczenia o przejściu infekcji ani negatywnego wyniku testu.

Zobacz także: Jeden z najdłużej zamkniętych krajów całkowicie otwiera się na turystów. Zmiany już w te wakacje

Nadal jednak podróżni zobowiązani będą do wypełnienia formularza lokalizacyjnego. Należy to zrobić nie więcej niż 48 godzin przed lotem.

"To wiadomość, na którą czekaliśmy od ponad dwóch lat. Naszym priorytetem było, aby proces wjazdu do Izraela był jak najłatwiejszy, przy jednoczesnym odpowiedzialnym dbaniu o zdrowie i bezpieczeństwie turystów. Mam nadzieję, że wraz z dołączeniem Izraela do innych krajów znoszących wszystkie ograniczenia wjazdowe, branża turystyczna osiągnie postęp w postpandemicznym świecie" - powiedziała Anna Zohar Żak, dyrektor Izraelskiego Rządowego Centrum Turystki w Warszawie, cytowana przez portal rp.pl.

Posłuchaj podcastu

Jak podaje "The Times of Israel", tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało, że decyzja o zniesieniu obostrzeń wjazdowych została podyktowana malejącą liczbą zakażeń koronawirusem w kraju oraz zmniejszającą się zachorowalnością na COVID-19.

loader
Najbardziej kolorowe miasta świata
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock, na zdj. Valparaiso w Chile

RadioZET.pl/timesofisrael.com/rp.pl