Zamknij

Jak nie korzystać z wyciągu? To nagranie ze stacji narciarskiej jest hitem sieci [WIDEO]

24.01.2022 16:06
Nieporadnik narciarski - Jak nie wsiadać na wyciąg?
fot. YouTube/Nieporadnik Narciarski 3/Screen

Okazuje się, że nie tylko jazda po stoku jest dla wielu osób wyzwaniem. Ogromne trudności może sprawiać też... wsiadanie na wyciąg. Stacja narciarska Czarny Groń opublikowała kolejną część "Nieporadnika narciarskiego", czyli nagranie o tym, jak nie należy korzystać z wyciągu. Niektóre zachowania narciarzy i snowboardzistów są naprawdę zaskakujące.

To już trzecia część „Nieporadnika narciarskiego” opublikowanego przez stację Czarny Groń w Beskidzie Małym. Opublikowane kilka lat temu nagrania z tej serii, będące swoistą kompilacją wpadek narciarzy i snowboardzistów podczas wejść i zejść z wyciągu, zrobiły prawdziwą furorę w internecie. 

Najnowszy film o tym "Jak nie korzystać wyciągu" również zdobywa ogromną popularność w sieci. Chociaż nagranie ma zabarwienie humorystyczne i wywołuje uśmiech na twarzy, ma również pełnić funkcję edukacyjną – pokazuje, jakich błędów lepiej unikać. 

"Nieporadnik narciarski 3", czyli jak nie korzystać z wyciągu

– Po czterech latach przerwy prezentujemy kolejny film pokazujący czego nie robić podczas korzystania z kolei krzesełkowej. Publikacja poprzednich edycji nieporadników przyniosła pozytywny efekt i liczba niebezpiecznych sytuacji na kolejach się zmniejszyła. Powstał w humorystycznym stylu w celu zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo i pokazania, czym skutkuje niestosowanie się do regulaminu i zaleceń obsługi kolei – piszą autorzy nagrania opublikowanego w sieci. 

Jak przypomina stacja narciarska Czarny Groń, podczas korzystania z wyciągu należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Szereg podpowiedzi dla narciarzy i snowboardzistów dołączono we wpisie do wideo.

Poradnik – jak właściwie korzystać z wyciągu:

  • Słuchaj zaleceń obsługi;
  • Zawsze odpinaj tylną nogę z wiązania snowboardowego i nie wpinaj jej ponownie jadąc koleją!
  • Nie przepychaj się przez bramkę przed taśmą po jej zamknięciu;
  • Po wejściu na taśmę, nie schodź z niej. Towarzysz zimowego szaleństwa przyjedzie kolejnym krzesełkiem;
  • Nie zmieniaj wybranego miejsca na taśmie;
  • Jadąc na krzesełku, nie zabieraj pasażerów na kolana, są na to inne miejsca;
  • Zgubiłeś rękawiczkę, kijek lub czapkę? Spokojnie, obsługa przekaże je na górę kolejnym krzesełkiem;
  • Rozmowy o narciarstwie, motoryzacji, paznokciach jadąc do góry, mogą być bardzo wciągające i są fajnym elementem narciarstwa. Jednakże nie zapominajcie o otwarciu pałąku, by bezpiecznie i sprawnie wysiąść;
  • Opuszczaj kolej wyłącznie na wprost, nie zajeżdżając innym toru jazdy;
  • Nie dodawaj relacji, postów, rolek i nie odpisuj na wiadomości gdy zbliżasz się do górnej stacji kolei.