Zamknij
Jak się spakować na podróż
  • Dokumenty
  • Pieniądze
  • Mapy i przewodniki
  • 10 Zobacz
fot. Shutterstock

Wyjeżdżasz na urlop? Sprawdź, co koniecznie musisz ze sobą zabrać, aby twoje wakacje były udane.

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz na dwutygodniowy urlop czy krótki weekend za miastem, są rzeczy, których nie powinno zabraknąć w twoim bagażu. Obejrzyj galerię i sprawdź, o czym pamiętać, pakując się na wakacje.

Jak spakować się w podróż?

Aby pakowanie  poszło sprawnie i szybko, pamiętaj o kilku ważnych zasadach:

  1. Nie bierz za dużo rzeczy. Bez względu na to, czy jedziesz tylko na weekend za miastem, czy wybierasz się na dwutygodniowy urlop, koniecznie przemyśl, co będzie ci potrzebne i bierz tylko niezbędne rzeczy i zrezygnuj z „przydasi”.
  2. Spakuj się z wyprzedzeniem. Nawet jeśli wyjeżdżasz tylko na weekend i wydaje ci się, że spakujesz się w pół godziny, nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Tuż przed wyjazdem będziesz mieć z pewnością sporo rzeczy do ogarnięcia, lepiej więc nie dokładać sobie stresu.
  3. Zostaw trochę miejsca w walizce. To ważna zasada, zwłaszcza jeśli w podróż wybierasz się samolotem. Na wakacjach z pewnością kupisz jakieś pamiątki i upominki dla bliskich, więc będziesz potrzebował trochę miejsca w walizce, by je przewieźć. Lepiej nie być zmuszonym dopłacać na lotnisku za nadbagaż.

Zobacz także: 5 niesamowitych miejsc w Polsce, o których nie miałeś pojęcia [ZDJĘCIA]

Wiesz już, jak się spakować, teraz pytanie, co włożyć do walizki. Obejrzyj galerię i sprawdź, co koniecznie musisz zabrać ze sobą w podróż.