Zamknij

Jak zmieścić dodatkowy bagaż w samolocie bez opłat? Steward dzieli się prostymi trikami

19.05.2022 13:33
Bagaż w samolocie
fot. Shutterstock

W większości tanich linii lotniczych trzeba dopłacać za większy bagaż podręczny, który wnosimy do samolotu. Bezpłatny jest tylko plecak czy mała torba, która musi spełniać określone kryteria m.in. co do wymiarów. Steward postanowił podzielić się prostymi trikami pozwalającymi na zabranie na pokład dodatkowych rzeczy, i to zupełnie za darmo. 

Pracujący od ponad 10 lat jako steward Miguel Munoz ujawnił w rozmowie z brytyjskim serwisem express.co.uk sprawdzone rozwiązania, dzięki którym można zabrać na pokład dodatkowe rzeczy, a nawet dodatkową torbę poza standardowym, bezpłatnym bagażem. Co ważne, taki trik nic nas dodatkowo nie kosztuje. 

Dodatkowy bagaż w samolocie bez opłat. Proste triki

Steward wyjaśnił, że w zabraniu większej liczby rzeczy pomogą torby wolnocłowe. Nie są one traktowane jako bagaż podręczny, więc można je wnieść ze sobą do samolotu. Jak większość osób z pewnością wie, takie torby dostaje się na lotnikach podczas zakupów w strefie bezcłowej. Co prawda, nie zmieszczą one bardzo dużo, ale to dobra opcja na zabranie większej liczby rzeczy, których nie zmieścimy np. do plecaka czy torebki.

Miguel Munoz podkreśla jednak, że ten trik sprawdza się w przypadku linii Ryanair (co miał okazję sam sprawdzić jako pasażer), ale może nie być skuteczny w przypadku innych przewoźników. 

ZOBACZ TAKŻE: Tiktokerka zdradza, jak oszczędzić na bagażu w samolocie. Nagranie ma prawie 2 mln wyświetleń

Steward dodał, że rozwiązanie z torbą wolnocłową doskonale sprawdzi się też w przypadku, gdy nasz bagaż rejestrowany okaże się za ciężki, a linia lotnicza będzie wymagała uiszczenia za to dodatkowej opłaty. Wystarczy wtedy wyjąć z walizki część rzeczy, przełożyć do torby wolnocłowej i tak (już bez opłat) wejść do samolotu. 

Pracownik linii lotniczej podzielił się również innym trikiem, który pozwoli zabrać więcej rzeczy na pokład. Mężczyzna przyznał, że nie wymyślił tego sam, ale podpatrzył u jednego z pasażerów na TikToku. Sposób ten polega na umieszczeniu np. dodatkowych ubrań wewnątrz poszewki na poduszkę, którą wnosimy do samolotu.

Źródło: express.co.uk, Onet