Zamknij

To jedno z najpiękniejszych lodowisk pod gołym niebem. Lodowe ścieżki ciągną się pośrodku lasu [WIDEO]

07.01.2022 09:00
Lodowisko
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Ta lodowa kraina, znajdująca się na terenie ośrodka narciarskiego w Ohta-Park w Rosji, uznawana jest za jedno z najpiękniejszych lodowisk pod gołym niebem. Klimatyczne lodowe ścieżki ciągną się pośrodku pięknie oświetlonego sosnowego lasu. W sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania ukazujące to niezwykłe miejsce. 

Na całym świecie znajdziemy wiele niezwykłych lodowisk na świeżym powietrzu, które przyciągają miłośników zimowych aktywności oraz pięknych widoków. Popularnością cieszy się choćby Plac Ratuszowy w Wiedniu, który co roku przemienia się w lodową arenę oraz lodowisko na pierwszym piętrze wieży Eiffla. Niewiele osób wie o istnieniu niezwykłej lodowej krainy pośrodku lasu.

Ohta-Park. Lodowisko pośrodku lasu

To magiczne lodowisko znajduje się na terenie ośrodka narciarskiego w Ohta-Park, w odległości około 10 km od Sankt Petersburga. Ta lodowa arena ma unikalny kształt i położenie – kręte alejki rozciągnięte są na terenie sosnowego lasu, a ich łączna powierzchnia wynosi w tym roku rekordowe 5 tys. metrów kw.

Lodowe ścieżki poprowadzone są nie tylko pomiędzy drzewami, ale również pomiędy różnorodnymi atrakcjami, w tym m.in. karuzelą łańcuchową, diabelskim młynem czy świecącą kulą. Po drodze można się też zatrzymać przy jednym z food trucków czy naleśnikarni. Dla osób, które są początkujące w jeździe na łyżwach, wyznaczono specjalną strefę. 

Specjalny system chłodzenia pozwala zapewnić wysokiej jakości lód na tym terenie nawet przy dodatnich temperaturach powietrza. Lodowisko może jednorazowo pomieścić ponad tysiąc osób.

Ile kosztuje bilet wstęp na niezwykłe lodowisko w Ohta-Park? Dorośli muszą zapłacić 600 rubli (ok. 33 złote), a dzieci do 14 roku życia – 400 rubli (ok. 22 złote).

Źródło: Ohta-Park, wp.pl