Zamknij

Jesienne hity na city break w Europie. Do tych miast Polacy najchętniej planują podróż [LISTA]

28.09.2022 13:55

Krótkie podróże, określane jako city break, cieszą się ogromną popularnością w sezonie jesiennym 2022. Zainteresowanie tego typu wyjazdami wśród Polaków wzrosło o niemal 40 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Które europejskie miasta były najchętniej wybierane na city break i jak kształtują się ceny biletów lotniczych?

Rzym, turyści
fot. Shutterstock

Podróże typu city break cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich konsumentów, a okres jesienny jest idealnym sezonem na tego rodzaju wyjazdy. Popularność krótkich weekendowych wypadów, wyrażona liczbą wyszukiwań, wzrosła o 39 proc. rok do roku. Co więcej, jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę GfK na zlecenie eSky.pl, aż 41 proc. Polaków chciałoby wyjechać na city break do jednego z europejskich miast.

Które miejsca w Europie cieszą się największą popularnością? 

Najpopularniejsze miasta na city break w Europie

W rankingu najpopularniejszych kierunków na jesienny city break znalazły się miasta, które są wybierane przez klientów serwisu eSky.pl od lat. Na 1. miejscu pojawił się wieloletni faworyt podróżników z Polski – Rzym. Stolica Włoch to kierunek idealny na jesień.

Na 2. pozycji uplasowała się Barcelona, która awansowała o trzy pozycje względem ubiegłego roku. Miasto to zyskało popularność w tym roku m.in. przez dużą liczbę połączeń lotniczych, szczególnie z wielu polskich miast. Podium najpopularniejszych kierunków zamyka stolica Francji – Paryż.

Ranking najpopularniejszych kierunków city break
fot. Materiały prasowe

W Top 10 (oprócz zwycięskiego Rzymu) znalazło się sporo włoskich - Mediolan, Neapol, Bari oraz Wenecja. Inne miasta, które cieszą się dużą popularnością to m.in. Ateny, Bruksela, czy Madryt.

Warto dodać, że coraz częściej wybierane są nowe, mniej oczywiste kierunki podróży na city break, w tym m.in. Wiedeń, Budapeszt, Piza czy Bolonia. Popularność jesienią zdobywają też miejsca, które do tej pory kojarzyły się wyłącznie z wakacjami, jak np. Sycylia, czy Malta.

City break jesienią. Ceny biletów lotniczych spadają

Z danych serwisu eSky.pl wynika, że ceny biletów lotniczych zaczynają maleć z tygodnia na tydzień – obserwowany jest trend spadkowy od połowy lipca, kiedy to zanotowano pik cenowy.

Obecnie, poszukując lotów do najpopularniejszych kierunków podróży na city break, warto zwrócić uwagę na loty do Rzymu – ceny biletów lotniczych w obie strony zaczynają się już od 175 zł z Krakowa, od 184 zł z Warszawy i od nieco powyżej 200 zł z Wrocławia oraz Poznania. Jeśli chodzi o Barcelonę, to najtaniej można polecieć z Krakowa za 230 zł w obie strony. Loty z innych miast są nieco droższe, ale utrzymują się w granicach 500 zł – z Katowic i Warszawy polecimy za nieco więcej niż 240 zł, a z Gdańska za 480 zł.

Bilety lotnicze do stolicy Francji również można upolować w niezwykle atrakcyjnych cenach – do Paryża z Gdańska polecimy już za 145 zł w obie strony, z Wrocławia za nieco ponad 150 zł, a z Krakowa, Poznania i Warszawy za mniej niż 250 zł.

City Break_jesień 2022
fot. Materiały prasowe

– Spadające ceny biletów lotniczych są pochodną tradycyjnie mniejszego popytu w okresie jesiennym. Linie lotnicze w odpowiedzi na mniejsze zainteresowanie już uruchomiły wiele promocji, które mają zachęcić Klientów do podróżowania w okresie jesiennym, w szczególności na city break. Warto dodać, że głównym powodem do zaplanowania zagranicznego city break’u jest właśnie możliwość znalezienia okazji lotniczych w atrakcyjnych cenach. Zatem można uznać, że Klienci dostali prawdziwą okazję do podróży tej jesieni – tłumaczy Deniz Rymkiewicz, Rzecznik prasowy w eSky.pl.

Źródło: Materiały prasowe

loader