Zamknij

Popularna linia lotnicza uruchamia loty z Polski. Rejsy rozpoczną się w październiku

20.09.2022 11:43
Samolot KLM
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Mamy doskonałą wiadomość dla fanów podróżowania samolotem. Znana linia lotnicza już niebawem uruchomi ciekawą trasę z Polski. Tym razem mowa o rejsie, który będzie startował z Katowic. Zobaczcie, w którym europejskim mieście będzie się kończył.

Jeżeli myślicie o niedługim city breaku jeszcze jesienią tego roku, mamy ofertę specjalnie dla was. Otóż okazuje się, że znana linia lotnicza KLM zamierza uruchomić trasę z Polski do jednego z najpiękniejszych miast w Europie.

Już pod koniec października tego roku będziemy mogli podróżować z lotniska w Katowicach do Amsterdamu! W poniedziałek 19 września holenderski przewoźnik potwierdził tę informację.

Zobacz także: Piloci taniej linii pomylili lotniska. Przez błąd omal nie wylądowali w wojskowej bazie

KLM uruchamia loty z Polski. Rejsy rozpoczną się w październiku

KLM już pod koniec października uruchomi z Polski trasę do Amsterdamu. Tym razem rejs realizowany będzie z lotniska w Katowicach, więc na pewno najchętniej skorzystają z niego mieszkańcy Śląska i okolicznych rejonów.

Połączenie zostało oficjalnie potwierdzone 19 września i w systemie rezerwacyjnym można już bookować takie loty. Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę 30 października.

Trasa z Katowic do Amsterdamu będzie realizowana na pokładzie samolotu Embraer 195-E2, w którym mieści się w sumie nieco ponad 130 pasażerów. Loty będą odbywały się codziennie.

Co ciekawe, pasażerowie mogą zabrać ze sobą całkowicie darmowo bagaż podręczny do 12 kg. Za rejestrowany trzeba dodatkowo zapłacić. Loty będą się rozpoczynały w Katowicach o godzinie 16.50 i na miejscu będziemy o 18.50. Z kolei trasa z Amsterdamu realizowana będzie o 14.20, a lądowanie w Polsce zaplanowano na godz. 16.10.

Źródło: rynek-lotniczy.pl