Zamknij

Kambodża łagodzi zasady wjazdu. Skorzystają zaszczepieni turyści

02.11.2021 10:24
Kambodża łagodzi zasady wjazdu. Skorzystają zaszczepieni turyści
fot. SHUTTERSTOCK

Kambodża to kolejny kraj w Azji, który zapowiedział otwarcie granic dla turystów. Według najnowszych informacji, łagodniejsze zasady wjazdu mają zacząć obowiązywać jeszcze w listopadzie. Szczegóły poniżej.

Choć granice Kambodży cały czas są otwarte, to obowiązują bardzo duże restrykcje wjazdowe. Przede wszystkim wizę można otrzymać wyłącznie w placówce dyplomatycznej, a nie jak to było do tej pory - przez internet lub na granicy. Ale to nie wszystko.

Zobacz także:  Te egzotyczne kierunki odwiedzą tłumy Polaków. Jakie będą hity tegorocznej zimy? [TOP 10]

Obecnie turyści, którzy chcą wjechać do kraju, muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie. Izolacja trwa 14 dni (w przypadku osób niezaszczepionych) lub 7 (dla zaszczepionych). Ponadto przy wjeździe trzeba przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa oraz wpłacić depozyt w wysokości nawet 2 000 USD na poczet potencjalnego leczenia.

Te surowe obostrzenia sprawiają, że niewielu turystów decyduje się na podróż do azjatyckiego kraju. Na szczęście już niebawem restrykcje wjazdowe mają zostać złagodzone.

Kambodża łagodzi zasady wjazdu. Skorzystają zaszczepieni turyści

Jak podaje portal fly4free.pl, nowe zasady wjazdu mają zacząć obowiązywać jeszcze w tym miesiącu, a dokładniej od 30 listopada. Łagodniejsze restrykcje będą dotyczyć jednak wyłącznie osób w pełni zaszczepionych.

Zobacz także:  Wybuchł wulkan Krakatau w Indonezji. To jeden z najbardziej niebezpiecznych obiektów tego typu

Od wtorku turyści po przyjeździe do kraju nie będą już musieli poddawać się obowiązkowej kwarantannie. Przez pierwszych pięć dni pobytu muszą jednak pozostawać w wyznaczonych miejscach. Dopiero po tym czasie mogą swobodnie podróżować po kraju.

Dodatkowo turyści zobowiązani są do wykonania trzech testów w kierunku koronawirusa - przed wylotem, tuż po przyjeździe do Kambodży oraz po pięciu dniach pobytu. Cudzoziemcy muszą również wykupić specjalne ubezpieczenie zdrowotne. 

Fly4free.pl przypomina, że na początek urlopowicze będą mogli podróżować wyłącznie do nadmorskich regionów. Turystyczny Siem Reap prawdopodobnie będzie można zwiedzać dopiero od stycznia 2022 roku.

Zobacz także:  Malezja gotowa na otwarcie granic dla turystów. Jakie restrykcje czekają podróżujących?

RadioZET.pl/fly4free.pl