Zamknij

Karaibska wyspa otwiera się na turystów. Do tej pory stawiano tu absurdalne warunki przed wjazdem

28.09.2021 15:11
Karaiby
fot. Shutterstock

Egzotyczna wysepka Montserrat, która leży na Morzu Karaibskim, już niebawem wpuści na swoje terytorium turystów. To duży przełom, gdyż od marca 2020 roku niemal cały czas pozostawała zamknięta. Wpuszczała zagranicznych gości, ale pod wieloma restrykcyjnymi warunkami.

Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na turystykę na całym świecie. Wiele regionów pozamykało swoje terytoria w obawie przez rozprzestrzenianiem śmiercionośnego patogenu. Jednak szczepionki, które pojawiły się pod koniec 2020 roku, pozwalają nam nieco bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Dzięki temu, że coraz więcej osób się szczepi, kolejne kraje luzują restrykcje pandemiczne i otwierają się na turystów. Teraz do tego grona dołączyła karaibska wyspa Montserrat. Już niebawem podejmie ona zagranicznych gości. Warto dodać, że już wcześniej na jej tereny mogli wjeżdżać podróżnicy, ale najpierw musieli udowodnić, że spełniają niemal absurdalne kryteria. Przeczytajcie, jakie.

Karaibska wyspa otwiera się na turystów. Do tej pory stawiano tu absurdalne warunki przed wjazdem

Od 1 października turyści będą mogli przylecieć na karaibską wyspę Montserrat na upragniony urlop. To duży przełom, ponieważ niemal od marca 2020 roku pozostawała ona zamknięta na zagranicznych gości. Przyjezdni będą musieli wciąż spełnić kilka warunków uprawniających ich do wjazdu, ale nie będą one tak absurdalne jak dotychczas.

Chętni na wycieczkę na Montserrat będą musieli udowodnić, że są zaszczepieni dwiema dawkami szczepienia przeciw COVID-19, ale na tym nie koniec. Ponadto będą musieli się udać na 5-dniową kwarantannę i do tego okazać negatywny wynik testu na koronawirusa. To i tak niewiele w porównaniu z tym, co musieli robić dotychczas, aby się tu dostać.

Wyspa przez 1,5 roku pozostawała zamknięta dla turystów, ale z małymi wyjątkami. Przyjmowane tu były osoby zarabiające... minimum 270 tys. zł rocznie. Do tego wszystkiego musieli zadeklarować, że przyjeżdżają tutaj na minimum 2 miesiące. Jak podaje portal Fly4free, warunki były tak absurdalne, że z wycieczki wówczas skorzystało tylko... 21 osób.

Źródło: Fly4free