Zamknij

Katar znosi obostrzenia pandemiczne. Turyści i kibice udający się na mundial będą mieli łatwiej

31.10.2022 12:32

Z okazji nadchodzących rozgrywek władze Kataru podjęły decyzję o zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Dzięki temu tysiące osób, które wybierają się oglądać mecze piłki nożnej do tego kraju, nie będzie miało problemu z przekroczeniem granicy i wjazdem do Kataru.

Kibice piłki nożnej
fot. Shutterstock

Jeszcze kilka tygodni temu pisaliśmy, że wszyscy turyści, którzy niebawem wybiorą się do Kataru m.in. na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, będą musieli pamiętać o pilnowaniu wielu zasad związanych z pandemią. Wygląda na to, że informacja ta już jest nieaktualna.

Władze Kataru postanowiły bowiem znieść obostrzenia tuż przed mundialem.

Katar znosi obostrzenia pandemiczne. Robi to na chwilę przed rozpoczęciem mundialu

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 rozpoczną się już 20 listopada i potrwają do 18 grudnia. Tegoroczny turniej odbędzie się w Katarze - to pierwszy raz, kiedy gospodarzem tej sportowej imprezy będzie bliskowschodnie państwo. Do kraju zjadą w tym czasie tysiące ludzi, a jego władze się do tego przygotowują.

Wygląda na to, że tutejszy rząd podjął decyzję, która znacznie ułatwi ludziom podróżowanie do Kataru w dobie pandemii. Do tej pory bowiem trzeba było wykonywać testy przed wyjazdem, a także nosić maseczki na miejscu. Od 1 listopada wszystko się zmieni.

Już w listopadzie turyści nie będą musieli okazywać w Katarze negatywnego wyniku testu na COVID-19. Niedawno musieli robić badanie PCR lub antygenowe przed wakacjami. Teraz już ich to nie dotyczy.

Do tego zniesiony zostaje obowiązek rejestracji w aplikacji Ehteraz - wcześniej było to konieczne. Z kolei noszenie maseczek ochronnych będzie wymagane wyłącznie w placówkach medycznych.

Wybieracie się do Kataru na mundial?

Źródło: Fly4free

Zobacz także: Szokujące powołanie i wielki powrót do kadry na MŚ w Katarze

loader