Zamknij

Katastrofa helikoptera w Wielkiej Brytanii. Nie żyją dwie osoby

21.06.2022 09:16

Dwie osoby zginęły w katastrofie helikoptera w North Yorkshire w Wielkiej Brytanii. Latająca maszyna spadła na pole przy Bentham Road. Obecnie badane są przyczyny zdarzenia.

Katastrofa helikoptera w Wielkiej Brytanii. Nie żyją dwie osoby
fot. SHUTTERSTOCK

Jak podają zagraniczne media, do wypadku doszło w poniedziałek 20 czerwca. Helikopter rozbił się na polu przy Bentham Road w pobliżu miejscowości Burton in Lonsdale w hrabstwie North Yorkshire tuż przed południem.

Zobacz także: Awaria w samolocie lecącym do Waszyngtonu. Cały pokład zalała woda

Katastrofa helikoptera w Wielkiej Brytanii. Nie żyją dwie osoby

Pewien miejscowy rolnik, który znajdował się nieopodal miejsca wypadku, powiedział, że widział "dużą smugę gęstego, czarnego dymu", ale nie słyszał zderzenia.

Funkcjonariusze policji nie podali żadnych szczegółowych informacji o osobach znajdujących się na pokładzie helikoptera. Wiadomo tylko, że w wyniku katastrofy zginęły dwie osoby - prawdopodobnie pilot i pasażer.

W związku z wypadkiem część Bentham Road jest zamknięta.

Zobacz także: Kamienie osunęły się na drogę przy wjeździe do Yellowstone. Kierowca samochodu nagrał zdarzenie

"W wyniku katastrofy niestety zginęły dwie osoby. Ich rodziny są wspierane przez specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy. Droga jest całkowicie zamknięta na A65 i na skrzyżowaniu Bentham Moor Road. Prosimy o unikanie miejsca zdarzenia do czasu zakończenia śledztwa. Dziękujemy mieszkańcom za cierpliwość i współpracę" - poinformowała policja, cytowana przez portal dailypost.co.uk.

Korespondent "Sky News" Frazer Maude powiedział, że prawdopodobnie helikopter rozbił się niedługo po starcie. "Nie wiadomo, czy było to spowodowane błędem pilota, czy awarią mechaniczną. Na wypadek mogło się złożyć wiele czynników" - dodał.

Oddział Badania Wypadków Lotniczych (AAIB) w oświadczeniu poinformował, że rozpoczęto dochodzenie, które ma ustalić przyczyny zdarzenia. 

RadioZET.pl/bbc.com/dailypost.co.uk/news.sky.com