Zamknij

Katastrofa samolotu w USA. Maszyna spadła na dom

04.10.2022 09:31

Mały samolot pasażerski rozbił się o dom jednorodzinny zaledwie kilka minut po starcie. Na pokładzie maszyny znajdowały się trzy osoby - wszyscy zginęli. Mieszkańcom budynku nic się nie stało.

Katastrofa samolotu w USA. Maszyna spadła na dom
fot. SHUTTERSTOCK/Twitter(WCCO - CBS Minnesota)

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę 1 października. Niedługo przed północą mały samolot pasażerski Cessna 172 rozbił się o budynek mieszkalny w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Kadłub, podwozie i koła samolotu uszkodzone podczas lądowania. Pas startowy zamknięto na 2 godziny

Katastrofa samolotu w USA. Maszyna spadła na dom

Jak podaje "CNN", w nocy policja w Hermantown otrzymała wiadomość z wieży kontrolnej na międzynarodowym lotnisku Duluth w Minnesocie, że samolot zniknął z radaru i prawdopodobnie się rozbił. Do wypadku doszło zaledwie kilka minut po starcie. Cessna 172 spadła na dom jednorodzinny, znajdujący się kilka kilometrów od portu lotniczego. Maszyna uderzyła w drugie piętro budynku.

Na pokładzie samolotu znajdowały się trzy osoby - 32-letnia nauczycielka szkoły podstawowej Alyssa Schmidt, jej 31-letni brat Matthew Schmidt oraz 32-letni pilot Tylor Fretland. W wyniku katastrofy wszyscy zginęli. Z kolei budynek, na który spadła maszyna, zamieszkiwały dwie osoby. Na szczęście nic im się nie stało.

Jak podaje portal eu.usatoday.com, Jason Hoffman powiedział Minnesota Public Radio, że on i jego żona spali, kiedy samolot uderzył w ich dom. Zdradził też, że jego pierwszą myślą było to, że ich piec eksplodował.

- Nie mogłem zobaczyć żony, bo wszędzie był pył. Udało mi się złapać latarkę i pierwszą rzeczą, jaką ujrzałem, było koło samolotu leżące na końcu naszego łóżka. Wtedy zauważyliśmy, że połowa naszego domu zniknęła - relacjonował Hoffman. Mężczyzna dodał, że cały czas to, co się stało, wydaje mu się nierealne.

Nie wiadomo, dlaczego doszło do wypadku. Obecnie Federalna Administracja Lotnictwa i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu prowadzą śledztwo. 

Zobacz także: Odszkodowanie za opóźniony lot może przyznać urząd. Zapadła ważna dla pasażerów decyzja

RadioZET.pl/edition.cnn.com/eu.usatoday.com/nypost.com/polsatnews.pl