Zamknij

Kiedy USA otworzy się na turystów? "Obostrzenia w podróżowaniu nie zostaną od razu zniesione"

08.07.2021 15:04

Amerykańskie firmy oraz organizacje branży turystycznej i transportowej coraz mocniej naciskają na administrację prezydenta Joe Bidena w sprawie otwarcia granic dla międzynarodowej turystyki. Mimo to, jak powiedział Reuterowi pracownik Białego Domu, nie zniesie ona od razu restrykcji w podróżowaniu.

Kiedy USA otworzy się na turystów? "Obostrzenia w podróżowaniu nie zostaną od razu zniesione"
fot. SHUTTERSTOCK

Od miesięcy granice USA są zamknięte dla niemal wszystkich podróżnych z niemal wszystkich krajów. Z kolei Unia Europejska otworzyła granice dla zaszczepionych Amerykanów już prawie miesiąc temu.

USA. "Wznowimy podróże międzynarodowe, kiedy będzie to bezpieczne"

Amerykańskie firmy oraz organizacje naciskają na administrację prezydenta Joe Bidena w sprawie otwarcia granic dla międzynarodowej turystyki.

"Uważamy, że otwarcie na międzynarodowe podróże jest teraz możliwe, przynajmniej z krajów o niskim ryzyku" - powiedział portalowi The Hill Steve Shur, szef Travel Technology Association, jednej z grup domagających się zmiany obecnych przepisów.

Wcześniej akcje lobbingu w tej sprawie prowadziła m.in. Amerykańska Izba Handlowa oraz największe firmy hotelarskie, agencje turystyczne i linie lotnicze. Jak oszacował The Hill, USA stanowią największy rynek turystyki na świecie, wart ok. 105 mld dolarów.

W czerwcu amerykański rząd uruchomił roboczą grupę zrzeszającą ekspertów z UE, Wielkiej Brytanii, Kanady i Meksyku, by ustalić, w jaki sposób można by zdjąć obostrzenia w podróżowaniu.

"Eksperci spotkali się już wiele razy, ale będą prowadzone jeszcze dalsze dyskusje, zanim ogłosimy kolejne kroki dotyczące otwierania granic z jakimkolwiek innym krajem" - powiedział agencji Reutera w środę urzędnik Białego Domu.

Dokonaliśmy gigantycznego postępu w naszych wysiłkach na rzecz szczepień, tak jak wiele z tych państw, ale chcemy się upewnić, że postępujemy z rozmysłem i jesteśmy w stanie w sposób zrównoważony wznowić podróże międzynarodowe, kiedy będzie to bezpieczne - dodał.
loader

RadioZET.pl/PAP