Zamknij

Kino na środku morza? Festiwal filmowy szuka ochotnika do oglądania filmów na odizolowanej wyspie

14.01.2021 12:42
Kino na środku morza? Festiwal filmowy szuka ochotnika do oglądania filmów na odizolowanej wyspie
fot. SHUTTERSTOCK

Szwedzki Festiwal Filmowy Göteborg, wychodząc naprzeciw zaleceniom związanych z pandemią koronawirusa, stworzył odizolowane kino i szuka ochotnika do oglądania filmów. Z trzymaniem społecznego dystansu z pewnością nie będzie problemu, bo zwycięzca konkursu będzie sam w latarni morskiej na odizolowanej, malutkiej wyspie pośrodku Morza Północnego.

Pandemia koronawirusa wywróciła świat do góry nogami i każdy musiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości. W związku z obowiązującymi zaleceniami, w wielu krajach zrezygnowano z organizowania różnorakich wydarzeń. Organizatorzy szwedzkiego Göteborg Film Festival postanowili jednak nie odwoływać corocznego festiwalu. Zamiast tego znaleźli sposób na bezpieczne oglądanie filmów.

Festiwal filmowy szuka ochotnika do oglądania filmów na odizolowanej wyspie

Tegoroczny szwedzki Festiwal Filmowy Göteborg będzie wyjątkowy. Bez tłumów, imprez i wyprzedanych kin. Organizatorzy filmowego wydarzenia otwierają zupełnie nowe kino na środku Morza Północnego, a dokładniej na wyspie Hamneskär. Jest to malutka wyspa zlokalizowana przy zachodnim wybrzeżu Szwecji. Znajduje się na niej latarnia morska Pater Noster.

Obecnie trwają poszukiwania ochotnika, który oprócz zamiłowania do filmów, lubi także samotność. Zwycięzca konkursu doświadczy całkowitej izolacji od świata zewnętrznego. Na wyspie spędzi tydzień, bez rodziny i przyjaciół. Nie będzie mógł korzystać z telefonu komórkowego ani laptopa. Nie może zabrać ze sobą także książek, żeby nic go nie rozpraszało. Szczęśliwiec otrzyma za to dostęp do 60 premier filmowych, nocleg oraz jedzenie. 

Co więcej, zwycięzca konkursu podczas pobytu na wyspie będzie mógł porozmawiać o swoich doświadczeniach w dzienniku wideo, który będą mogli śledzić inni.

Zgłoszenia można wysyłać do 17 stycznia 2021 włącznie. Z kolei wyjazd na szwedzką wyspę zaplanowano w dniach 30 stycznia - 6 lutego. Kandydaci mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową festiwalu.

RadioZET.pl